Logo
Wydrukuj tę stronę

W poniedziałek do 24°C. Początek roku szkolnego będzie pochmurny, deszczowy i chłodny

W poniedziałek najpierw trochę słońca, po południu przybędzie chmur. 1 września deszczowy, pochmurny i chłodny. W poniedziałek najpierw trochę słońca, po południu przybędzie chmur. 1 września deszczowy, pochmurny i chłodny. Fot. PixaBay

Aktywny niż, który utworzył się na froncie głównym, przechodzi w niedzielę przez Polskę - na wschód od jego centrum koniec tygodnia jest słoneczny i gorący, zaś na zachodzie pochmurny, chłodny i deszczowy. Ośrodek niżowy opuści nasz kraj w poniedziałek rano i wtedy już wszędzie powietrze zwrotnikowe zacznie być wypierane. Deszczu na Podkarpaciu spodziewamy się jednak głównie we wtorek, gdy nad Karpatami znajdzie się kolejny niż wtórny powstały z fali na froncie polarnym. Rok szkolny rozpocznie się zatem przy bardzo nieciekawej pogodzie - zamiast koszul z krótkim rękawem lepiej przyszykujmy dzieciom cieplejsze ubrania, nie zapominając o parasolach.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (30/31 sierpnia 2020) pogodę kształtować będzie aktywny niż wychodzący znad Mazowsza przez północny wschód kraju nad Litwę. Nad ranem z zachodu na wschód przewędruje linia zbieżności. Pozostaniemy w masie powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1006 hPa, nad ranem zacznie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (31 sierpnia 2020) pogodę kształtować będzie rozległy niż rozciągający się od północno-zachodniej Rosji przez Europę Środkowo-Wschodnią aż po Morze Śródziemne. Utrzyma się jeszcze napływ ciepłej masy powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane, późnym popołudniem od północnego zachodu wzrastające do dużego, a wieczorem do całkowitego. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr początkowo słaby, około południa wzmagający się do umiarkowanego, późnym popołudniem porywisty, z kierunków zachodnich. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (31 sierpnia 2020/1 września 2020) pogodę kształtować będzie ten sam rozległy niż z kolejnym ośrodkiem wtórnym przemieszczającym się znad Adriatyku nad Rumunię. Nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny, napływać zacznie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej i umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie spadać.

We wtorek w ciągu dnia (1 września 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu, który przemieści się znad Rumunii przez Węgry na Słowację. Napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite i opady deszczu, przejściowo o umiarkowanym natężeniu. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020