Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Ciśnienie wzrośnie. Środa chłodna i wilgotna, w czwartek rano mgły, później poprawa pogody

W środę jeszcze chłodno i na ogół pochmurno. W czwartek po porannych mgłach poprawa pogody. W środę jeszcze chłodno i na ogół pochmurno. W czwartek po porannych mgłach poprawa pogody. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Aktywny niż zawędrował nad Tatry, do środowego poranka przemieści się nad centralną Polskę, a wiatr na Podkarpaciu zmieni kierunek o niemal 180° względem dominującego dzisiaj. Pozostaniemy jednak w wilgotnej masie powietrza, mimo wzrastającego ciśnienia środa też pochmurna i chłodna, choć opadów już zdecydowanie mniej niż we wtorek. Pogoda wyraźniej poprawi się w czwartek. Mimo nocy i poranka z gęstymi mgłami w pierwsze popołudnie drugiej połowy tygodnia temperatura zdoła wzrosnąć do około 20°C, a zza chmur częściej wyjrzy słońce.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (1/2 września 2020) pogodę kształtować będzie niż przemieszczający się znad Tatr nad centralną Polskę wraz z frontem okluzji. Napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, wschodni, nad ranem skręcający na zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1009 hPa i będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (2 września 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu, który przemieści się nad Zatokę Gdańską. Utrzyma się napływ chłodnej i wilgotnej polarno-morskiej masy powietrza. Zachmurzenie duże, możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (2/3 września 2020) od zachodu rozbuduje się klin Wyżu Azorskiego. Nadal napływać będzie wilgotne polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Mgły, miejscami gęste i wysokie, ograniczające widzialność do 100 metrów, a w nich przejściowy wzrost zachmurzenia do całkowitego. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (3 września 2020) pogodę kształtować będzie klin Wyżu Azorskiego. Utrzyma się napływ polarno-morskiego powietrza z zachodu. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność zła poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj