Logo
Wydrukuj tę stronę

Środa słoneczna, po południu 24°C. W czwartek front chłodny, około południa słaby deszcz

Środa słoneczna, w czwartek zachmurzenie zmienne. Deszcz tylko słaby i przelotny, w strefie frontu chłodnego. Środa słoneczna, w czwartek zachmurzenie zmienne. Deszcz tylko słaby i przelotny, w strefie frontu chłodnego. Fot. PixaBay

Od poniedziałku wieczór pogodę kształtuje wyż i tak pozostanie do czwartkowego poranka. W środę jednak antycyklon zacznie słabnąć i odsuwać się na południowy wschód, więc notować zaczniemy spadek ciśnienia. Mimo to cały dzień słoneczny, popołudnie przyjemne i ciepłe. W czwartek w ciągu dnia natomiast cały kraj znajdzie się pod wpływem rozległego Niżu Islandzkiego z ośrodkiem wtórnym przemieszczającym się znad Finlandii nad Rosję. Na froncie chłodnym spodziewamy się przelotnych opadów deszczu. Koniec tygodnia jednak znów pogodny, pod znakiem silnego wyżu. Ciśnienie znormalizowane w kraju przekroczy 1030 hPa, a tak wysokie wartości na barometrach to już ewidentna oznaka zmiany pory roku. Temperatury komfortowe.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (8/9 września 2020) pogodę kształtować będzie wyż znad Karpat. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (9 września 2020) będziemy na skraju wyżu znad Rumunii, który zacznie jednak słabnąć i odsuwać się na Morze Czarne. Pozostaniemy w przetransformowanej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie małe, pod wieczór bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (9/10 września 2020) utrzymamy się jeszcze na skraju słabnącego wyżu znad Morza Czarnego. Pozostaniemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa i będzie spadać.

W czwartek w ciągu dnia (10 września 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Finlandii nad Rosję, a z północnego zachodu na południowy wschód przewędruje związany z nim chłodny front atmosferyczny. Do południa pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym, po południu zaś napływać zacznie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie zmienne, w środku dnia słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C, wystąpi przed południem. Wiatr umiarkowany, przejściowo porywisty, późnym popołudniem słabnący, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, przez większość dnia będzie się wahać, a pod wieczór zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021