KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Weekend suchy, nie zabraknie słońca. W piątek około 20°C, a w sobotę i niedzielę 25°C

Wyż zagwarantuje nam przyjemny i letni drugi weekend września. Nie zabraknie słońca, popołudniami 25°C. Wyż zagwarantuje nam przyjemny i letni drugi weekend września. Nie zabraknie słońca, popołudniami 25°C. Fot. PixaBay

Dzisiejszy wzrost zachmurzenia i przelotny deszcz były tylko przejściowym pogorszeniem pogody, bo weekend znów zapowiada się przyjemny, ciepły, na brak słońca również nie będziemy narzekać. W najbliższych godzinach za frontem chłodnym sięgnie nas umacniający się wyż. W piątkowe popołudnie spodziewamy się przeważnie około 20°C. W sobotę i niedzielę zaś przypomni o sobie lato, bo termometry około godziny 16:00 wskazywać będą nawet 25°C. Przyszły tydzień to kontynuacja słonecznej aury oraz wysokich temperatur.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (10/11 września 2020) dostaniemy się pod wpływ wyżu, który rozbuduje się nad Sudetami, w trakcie nocy przemieszczać się będzie przez Polskę - o północy znajdując się nad Kielecczyzną, a już rano wyjdzie na Ukrainę. Będziemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, wieczorem będzie powoli wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (11 września 2020) pogodę kształtować będzie wyż znad Ukrainy. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (11/12 września 2020) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania wyżu znad Europy Wschodniej, w powietrzu polarno-morskim starym. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra, nad ranem umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (12 września 2020) będziemy pod wpływem tego samego wyżu, który przemieści się nad Rosję. Z południowego wschodu napływać zacznie ciepłe i wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (12/13 września 2020) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Będziemy  w ciepłym powietrzu zwrotnikowym starym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, nad ranem zacznie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (13 września 2020) od zachodu zacznie rozbudowywać się kolejny wyż, który w południe znajdzie się nad Niemcami, a pod wieczór przewędruje nad północne Czechy. Pozostaniemy w przetransformowanej masie powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?