KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend ciepły, ale wietrzny. W nocy 17°C, w dzień do 22°C, niedzielne popołudnie słoneczne

Pozostaniemy pod wpływem niżu, ale pogoda poprawi się. Najładniej będzie w niedzielę po południu. Pozostaniemy pod wpływem niżu, ale pogoda poprawi się. Najładniej będzie w niedzielę po południu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Znajdujemy się pod wpływem głębokiego i bardzo rozległego niżu znad Europy Zachodniej i nie wydostaniemy się spod jego szerokich objęć jeszcze przez dłuższy czas. Ostatnie dni przynosiły wręcz fatalną pogodę, gdyż nad Karpatami znalazł się ośrodek wtórny z frontem zokludowanym. Dopiero gdy ulegnie on wypełnieniu - a stanie się to w piątek - możemy oczekiwać jakiejkolwiek poprawy. Weekend z efektem fenowym, ewidentnym symptomem jesieni, wiatr ten sprowadzi do nas ciepłe powietrze z Afryki. Przed nami popołudnia z temperaturą powyżej 20°C, nocami niczym w pełni lata. Najlepsza pogoda i najwięcej słońca w niedzielę po południu, ale w górach silne porywy wiatru.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (1/2 października 2020) pogodę kształtować będzie wypełniający się niż wtórny znad Karpat i związany z nim front okluzji. Utrzyma się napływ wilgotnego powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Miejscami także mgła ograniczająca widzialność do 800 metrów. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1005 hPa i będzie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (2 października 2020) będziemy pod wpływem rozległego i głębokiego niżu z centrum nad Francją. Pozostaniemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Rano zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (2/3 października 2020) znajdziemy się w płytkiej zatoce niżu znad Francji, a z południa na północ przewędruje ciepły front atmosferyczny. Napływać za nim zacznie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, miejscami słaby przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa i zacznie powoli spadać.

W sobotę w ciągu dnia (3 października 2020) pozostaniemy pod wpływem rozległego niżu znad Europy Zachodniej. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1006 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (3/4 października 2020) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Europy Zachodniej, z centrum przemieszczającym się nad Anglię. Z południa napływać będzie bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1005 hPa i wciąż będzie powoli spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (4 października 2020) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu znad Anglii. Utrzyma się napływ bardzo ciepłego powietrza zwrotnikowego z południa. Początkowo zachmurzenie duże z przejaśnieniami, potem rozpogodzi się do zachmurzenia małego. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1005 hPa, w drugiej połowie dnia zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne przechodzące w obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?