KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Nadchodzi duże ochłodzenie i jesienna słota. Od poniedziałku wieczór intensywne deszcze

W poniedziałek pod wieczór znaczne ochłodzenie i opady deszczu. Następne dni z jesienną słotą. W poniedziałek pod wieczór znaczne ochłodzenie i opady deszczu. Następne dni z jesienną słotą. Fot. PixaBay

Zbliżamy się do połowy meteorologicznej jesieni, ta już w przyszłym tygodniu. Niestety w najbliższych dniach im dalej w las, tym gorzej. Jesteśmy w zasięgu rozległego niżu - jeszcze w jego przedniej części, ale front główny niebawem dotrze też do nas, po czym zatrzyma się nad Europą Środkową i zacznie mocno falować, przynosząc znaczny spadek temperatury oraz pochmurną, słotną aurę. Poniedziałek będzie tym samym ostatnim na razie dniem z "dwucyfrową" temperaturą maksymalną, od wtorku całodobowo tylko kilka stopni Celsjusza. Spodziewamy się ponadto intensywnych opadów deszczu, zalecamy więc uważnie śledzić ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne. Tych z pewnością w najbliższych dniach nie zabraknie, nie bądźmy zaskoczeni nawet w przypadku otrzymania osobistego ostrzeżenia SMS-em na nasz telefon komórkowy.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (11/12 października 2020) znajdziemy się w zasięgu oddziaływania rozległego niżu rozciągającego się od Arktyki przez Skandynawię i Europę Środkową aż po północną Afrykę i ośrodka wtórnego znad Bałkanów. Będziemy w strefie oddziaływania ciepłego frontu atmosferycznego, za którym napłynie cieplejsze, ale również bardzo wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite. Słabe opady deszczu i mżawki oraz mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C, wystąpi wieczorem. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność bardzo słaba i słaba. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (12 października 2020) pogodę kształtować będzie niż znad Bałkanów, a po południu nasunie się falujący front z nim związany. Przez większość dnia będziemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym, dopiero późnym popołudniem z północnego zachodu napływać zacznie chłodne i wilgotne, również polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite. Po południu opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni skręcający na zachodni. Widzialność umiarkowana, przejściowo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (12/13 października 2020) będziemy pod wpływem aktywnego i wciąż pogłębiającego się niżu, który przemieści się nad Rumunię, w strefie falującego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i bardzo wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite i opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, wieczorem będzie stabilne, potem zacznie spadać.

We wtorek w ciągu dnia (13 października 2020) znajdziemy się pod wpływem aktywnego, w dodatku nadal pogłębiającego się niżu wtórnego, przemieszczającego się znad Rumunii nad Bieszczady. Napływać będzie bardzo wilgotne i chłodne powietrze polarno-morskie z północnego zachodu. Zachmurzenie całkowite i opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1003 hPa i będzie spadać.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?