Logo
Wydrukuj tę stronę

W środę porywisty południowy wiatr. Pochmurno i wilgotno, ciśnienie zacznie wzrastać

Środek tygodnia na ogół pochmurny i wilgotny, środa ponadto wietrzna. W czwartek nareszcie powyżej 10°C. Środek tygodnia na ogół pochmurny i wilgotny, środa ponadto wietrzna. W czwartek nareszcie powyżej 10°C. Źródło: Ventusky

Bardzo aktywny niż wkracza do naszego kraju zaczynając od Bieszczadów. W środę przewędruje na Śląsk, a my znajdziemy się po jego wschodniej stronie, choć w tylnej części, w strefie porywistego południowego wiatru. Jednocześnie wybrzeże smagane będzie jeszcze silniejszym wiatrem północno-wschodnim, od Bałtyku, powodującym cofkę. O niej będą w najbliższym czasie na bieżąco informować będą inne media. Wracając do nas - mimo południowego wiatru nadal chłodno. W trzeci dzień tygodnia ów starzejący się ośrodek zacznie się wypełniać, gradient baryczny nad krajem stopniowo maleć, dlatego w czwartek wiatr już zdecydowanie słabszy. Niskie ciśnienie, notowane szczególnie we wtorkowy wieczór, trochę wzrośnie. Mimo to na ogólną poprawę pogody, czyli ocieplenie i więcej słonecznych chwil, musimy poczekać do przyszłego tygodnia.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (13/14 października 2020) pogodę kształtować będzie aktywny niż z centrum nad naszym krajem, przemieszczający się znad Bieszczad nad Śląsk. Znajdziemy się w strefie oddziaływania jego frontu zokludowanego. Będziemy w bardzo wilgotnym powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie całkowite i opady deszczu, wieczorem o umiarkowanym oraz silnym natężeniu. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, nad ranem wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, zachodni skręcający na południowy. Widzialność umiarkowana, w drugiej połowie nocy poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 997 hPa, wieczorem będzie się wahać, a potem zacznie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (14 października 2020) pogodę kształtować będzie ten sam niż znad Śląska, który zacznie jednak powoli wypełniać się. Pozostaniemy w strefie oddziaływania frontu zokludowanego, w przetransformowanym, wilgotnym, polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1003 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (14/15 października 2020) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania wypełniającego się niżu znad Polski, przemieszczającego się znad Śląska nad Podlasie. Pozostaniemy w wilgotnym powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C, wystąpi wieczorem. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1005 hPa i będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (15 października 2020) pozostaniemy pod wpływem wypełniającego się niżu, przemieszczającego się znad Podlasia przez Białoruś nad zachodnią Rosję. Utrzyma się napływ wilgotnego powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie duże, słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne nadal niekorzystne.

ma

  • autor: ma
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021