Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Na początku tygodnia wreszcie trochę słońca. Opady zanikną, w końcu nadejdzie ocieplenie

Na początku tygodnia rozbuduje się wyż. Opady zanikną, w końcu przejaśni się, a dni będą coraz cieplejsze. Na początku tygodnia rozbuduje się wyż. Opady zanikną, w końcu przejaśni się, a dni będą coraz cieplejsze. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Przed nami jeszcze jedno przejście zatoki niżowej z frontem okluzji, za nim w poniedziałek trwale rozbuduje się wyż, który w kolejnych dniach zawędruje na Morze Czarne. Jednocześnie Europa Zachodnia zdominowana będzie przez rozległy układ niskiego ciśnienia, co dla Europy Środkowej oznacza jedno - ocieplenie wynikające z adwekcji powietrza pochodzenia zwrotnikowego z południowego zachodu. Wiatr zmieni kierunek na południowy, wystąpi efekt fenowy, dlatego momentami będzie on porywisty. Popołudniami spodziewamy się wreszcie kilkunastu, a nie - jak ma to miejsce teraz - kilku stopni Celsjusza. W końcu też wyjrzy słońce, za którym tęsknimy z dnia na dzień coraz bardziej.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (18/19 października 2020) dostaniemy się pod wpływ zatoki niżu znad Rosji i związanego z nią frontu zokludowanego. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie z północnego zachodu. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (19 października 2020) dostaniemy się pod wpływ wyżu przemieszczającego się znad Węgier nad Rumunię. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zachodni skręcający na południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (19/20 października 2020) pogodę kształtować będzie wyż znad Rumunii. Pozostaniemy w przetransformowanej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (20 października 2020) będziemy pod wpływem wyżu znad Rumunii. Z południowego zachodu napływać zacznie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr rano słaby, potem umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj