KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W połowie tygodnia ciepło i wietrznie. W środę porywy do 70 km/h, w czwartek słonecznie

W połowie tygodnia napłynie ciepłe powietrze. Będzie całkiem sporo słońca, lecz uważajmy na silny wiatr. W połowie tygodnia napłynie ciepłe powietrze. Będzie całkiem sporo słońca, lecz uważajmy na silny wiatr. Źródło: Ventusky

We wtorek przed południem ciśnienie zaczęło spadać, to jednoznaczny objaw po pierwsze oddalania się wyżu, po drugie rozbudowy niżu w naszym kierunku. Jest on bardzo rozległy, w drugi dzień tygodnia obejmuje całą Europę Zachodnią, natomiast w naszej części kontynentu zaczyna wyraźnie wzrastać gradient baryczny. Niebawem więc zacznie porywiście wiać wiatr fenowy, gdyż znajdujemy się w cyrkulacji południowo-zachodniej. Środa, a szczególnie czwartek zapowiadają się ciepłe, lecz uważajmy w tych dniach na silny wiatr, nie wychodźmy w góry. Będzie sporo słońca, a temperatura maksymalna wzrośnie do około 16°C. Opady deszczu prognozujemy dopiero na weekend.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (20/21 października 2020) dostaniemy się pod wpływ rozległego niżu znad Irlandii. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa i będzie spadać.

W środę w ciągu dnia (21 października 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu, który przemieści się znad Irlandii przez Szkocję na Morze Północne. Napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego z południowego zachodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, o średniej prędkości do 35 km/h, porywisty, w porywach do 70 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (21/22 października 2020) będziemy w ciepłym wycinku niżu, który przemieści się nad Norwegię. Nadal napływać będzie zwrotnikowe powietrze z południowego zachodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, nad ranem zacznie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (22 października 2020) pozostaniemy, podobnie jak i reszta kraju, w ciepłym wycinku niżu znad Skandynawii. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe i suche powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, późnym popołudniem słabnący do słabego, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne początkowo niekorzystne, w południe poprawiające się najpierw do obojętnych, a potem do korzystnych.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?