KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Weekend: deszcz tylko początkowo. We Wszystkich Świętych sucho, rano i wieczorem smog

We Wszystkich Świętych sucho i bez przymrozków, ale rano i wieczorem dużo zanieczyszczeń w powietrzu. We Wszystkich Świętych sucho i bez przymrozków, ale rano i wieczorem dużo zanieczyszczeń w powietrzu. Źródło: Ventusky

Znajdujemy się w cyrkulacji strefowej, a z zachodu na wschód przemykają fronty atmosferyczne. Dopiero w sobotę prąd strumieniowy zagnie się w kierunku Skandynawii, a naszą część kraju sięgnie wyż znad Rosji przynosząc poprawę pogody. Co ważne dla osób planujących odwiedzić groby bliskich, w najbliższych dniach nie są spodziewane przymrozki, tak więc możemy zostawić kwiaty na cmentarzach wcześniej, bez obaw o ich przemarznięcie przed dniem Wszystkich Świętych. Tylko sam początek weekendu zapowiada się deszczowy, w sobotę i niedzielę wyjrzy słońce. Pierwszy dzień listopada odznaczy się jednak wysokim stężeniem zanieczyszczeń w powietrzu, szczególnie wieczorem oraz w pierwszej części doby.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (29/30 października 2020) pogodę kształtować będzie zatoka niżowa znad Bałtyku, a w godzinach wieczornych oddziaływać będzie także związany z nią front zokludowany, który w dalszej części nocy opuści nasz kraj i odsunie się na Ukrainę. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, wieczorem zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do dobrej i bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa i będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (30 października 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Morza Północnego nad Norwegię, a późnym popołudniem od zachodu nasuwać się będzie związany z nim ciepły front atmosferyczny. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane, po południu wzrastające do dużego i całkowitego, aż do wystąpienia słabych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy. Widzialność bardzo dobra, pod wieczór szybko pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (30/31 października 2020) pogodę kształtować będzie płytki niż wtórny, który utworzy się wieczorem nad centralną Polską, a do rana przewędruje nad Ukrainę. Z północy na południe przemieści się związany z nim chłodny front atmosferyczny. Przez większość nocy będziemy w ciepłej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego, dopiero nad ranem z północnego zachodu napłynie powietrze chłodniejsze, ale również polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (31 października 2020) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Rosji. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego, pod wieczór możliwa cisza. Widzialność dobra, wieczorem pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne, wieczorem niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (31 października 2020/1 listopada 2020) pogodę nadal kształtować będzie wyż znad Rosji. Będziemy w przetransformowanej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa, do rana jeszcze nieznacznie wzrośnie.

W niedzielę w ciągu dnia (1 listopada 2020) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rosji. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego, przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne rano i wieczorem niekorzystne, w środku dnia obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?