Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Mrozy odpuszczają na dłużej, w najbliższy weekend do 11°C. Nie zabraknie także słońca

Weekend słoneczny i bardzo ciepły. Najwyższa temperatura w sobotę, zanotujemy nawet 11°C. Weekend słoneczny i bardzo ciepły. Najwyższa temperatura w sobotę, zanotujemy nawet 11°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Ciśnienie spada od środy, w czwartek już cała Polska znalazła się objęciach głębokiego i rozległego niżu, a powietrze pochodzenia arktycznego, które przyniosło nam mroźną aurę szczególnie w środę, jest wypierane przez o wiele cieplejsze z Afryki i Morza Śródziemnego. Niebawem obudzi się także wiatr fenowy, który prędko usunie pokrywę śnieżną nawet w górach. Weekend całkiem słoneczny, a w godzinach popołudniowych, kiedy to notuje się temperaturę maksymalną, temperatura miejscami przekroczy 10°C.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (3/4 grudnia 2020) pogodę kształtować będzie rozległy niż znad Europy Zachodniej. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C, wystąpi wieczorem. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa i będzie się wahać.

W piątek w ciągu dnia (4 grudnia 2020) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (4/5 grudnia 2020) sytuacja baryczna pozostanie bez większych zmian. Utrzyma się napływ ciepłego polarno-morskiego powietrza z południa. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa i będzie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (5 grudnia 2020) pozostaniemy pod wpływem rozległego niżu znad Europy Zachodniej, w cyrkulacji południowej cyklonicznej. Utrzymywać się będzie napływ ciepłego powietrza polarno-morskiego z południa. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, około południa przejściowo porywisty, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (5/6 grudnia 2020) pogodę kształtować będzie niż znad Francji. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (6 grudnia 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Francji, w cyrkulacji południowo-wschodniej cyklonicznej. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego ciepłego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj