Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Coraz mroźniej i więcej śniegu, ale na razie bez smogu. W niedzielę nawet kilkunastostopniowy mróz

Środek stycznia będzie być może najmroźniejszym okresem tegorocznej zimy. Środek stycznia będzie być może najmroźniejszym okresem tegorocznej zimy. Fot. KrosnoCity.pl

Napływa do nas coraz mroźniejsze powietrze z północy, pochodzi ono z koła podbiegunowego. Jeszcze mroźniejszym wariantem mógłby być napływ z Syberii, który jednak - wbrew szumnym doniesieniom medialnym z początku stycznia - nie jest w Polsce prognozowany. Mimo łagodniejszej genezy chłodów, jak już sygnalizowano, w najbliższych dniach spodziewajmy się niskich temperatur. Kto wie, czy nie najniższych tej zimy. W niedzielę nad ranem i wieczorem przewidujemy kilkanaście stopni poniżej 0°C. Jest jedna dobra wiadomość mimo nasilającego się chłodu za oknem, mianowicie taka, że mimo iż coraz intensywniej ogrzewamy domy, to nie ma smogu, bowiem powietrze znad koła podbiegunowego jest nadzwyczaj czyste, dodatkowo praktycznie nie występuje w nim całkowity zanik wiatru. Mimo że ostra zima dopiero przyszła, to już widać cieplejsze światełko w tunelu - w trzeciej dekadzie stycznia zanosi się bowiem na ocieplenie.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (14/15 stycznia 2021) pogodę kształtować będzie niż znad Europy Wschodniej. Z północy napływać będzie mroźne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu. Temperatura minimalna od -6°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa i będzie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (15 stycznia 2021) pozostaniemy pod wpływem rozległego niżu znad Europy Wschodniej. Napływać będzie mroźne, arktyczno-morskie powietrze z północy. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -6°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (15/16 stycznia 2021) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Utrzyma się napływ mroźnego powietrza arktyczno-morskiego. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -10°C do -9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (16 stycznia 2021) będziemy pod wpływem rozległego niżu znad Europy Wschodniej i ośrodka wtórnego przemieszczającego się znad Białorusi na Ukrainę. Z północy na południe wędrować będzie front okluzji, utrzyma się adwekcja mroźnej arktyczno-morskiej masy powietrza. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu okresami o natężeniu umiarkowanym, zawieje i zamiecie śnieżne. Temperatura maksymalna od -6°C do -5°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, tylko rano i wieczorem słaby, zachodni skręcający na północny. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (16/17 stycznia 2021) pogodę kształtować będzie wypełniający się i przemieszczający się nad Karpaty niż z frontem okluzji. Napływać będzie mroźne powietrze arktyczne. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -12°C do -11°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność wieczorem słaba, nad ranem zmienna z przewagą bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa i będzie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (17 stycznia 2021) nad Europą Środkową rozbuduje się wyż przemieszczający się znad Czech nad Polskę. Utrzyma się napływ mroźnego powietrza arktycznego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od -10°C do -9°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność dobra, wieczorem pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

 • autor: ma

2 komentarzy

 • wm

  tej w Gruzji czy przy PLACU CZERWONYM? znajdź se chłopie lekarza albo forum o byłym ZSRR i czesc

  Zgłoś nadużycie wm piątek, 15, styczeń 2021 05:50 Link do komentarza
 • Precz z antychrystem PP

  Informuję ze dzis po raz pierwszy odśnieżono ulicę powyżej rezydencji Stalina. Od kilku lat tego nie robiono.

  Zgłoś nadużycie Precz z antychrystem PP czwartek, 14, styczeń 2021 16:41 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj