Logo
Wydrukuj tę stronę

Odwilż potrwa do końca tygodnia. Weekend będzie ciepły, w sobotę na termometrach 9°C

Czwarty weekend stycznia będzie ciepły. W sobotę w najcieplejszym momencie dnia zanotujemy 9°C. Czwarty weekend stycznia będzie ciepły. W sobotę w najcieplejszym momencie dnia zanotujemy 9°C. Fot. PixaBay

Głęboki niż znad Morza Północnego zaczyna wypełniać się odchodząc na Morze Norweskie. Fragment frontu głównego, na którym ów dynamiczny ośrodek utworzył się, jest w tej chwili nad Niemcami i mozolnie przemieszcza się na wschód falując. Do nas dotrze u schyłku tygodnia, a zatem przed nami jeszcze kilka dni wysokich jak na styczeń temperatur. Odwilż utrzyma się do weekendu, a jako najcieplejsza w prognozach jawi się sobota. Wiatr nadal okresami porywisty, południowy, dopiero w niedzielę zacznie zmieniać kierunek wraz z nadejściem wspomnianego frontu. Ciśnienie będzie niskie.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (21/22 stycznia 2021) będziemy pod wpływem głębokiego niżu przemieszczającego się znad Morza Północnego nad Morze Norweskie, w cyrkulacji południowej cyklonicznej. Utrzyma się napływ ciepłego polarno-morskiego powietrza. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1009 hPa, wieczorem będzie bez większych zmian, natomiast nad ranem zacznie spadać.

W piątek w ciągu dnia (22 stycznia 2021) pozostaniemy pod wpływem głębokiego niżu znad Morza Norweskiego. Wciąż napływać będzie powietrze polarno-morskie ciepłe. Zachmurzenie umiarkowane, po południu duże. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, o średniej prędkości do 35 km/h, porywisty, w porywach do 70 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1004 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (22/23 stycznia 2021) pogodę kształtować będzie rozległy niż o osi biegnącej od Morza Norweskiego po Morze Śródziemne wraz z ośrodkiem wtórnym przemieszczającym się znad Alp nad Sudety i jego ciepłym frontem atmosferycznym. Z południa napływać zacznie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże, lokalnie możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1000 hPa i będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia (23 stycznia 2021) będziemy w ciepłym wycinku niżu przemieszczającego się znad Sudetów nad Bałtyk Południowo-Wschodni, dopiero wieczorem od zachodu nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy w powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie duże, pod wieczór słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 998 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (23/24 stycznia 2021) będziemy pod wpływem rozległego niżu obejmującego całą zachodnią i środkową Europę. Napłynie nieco chłodniejsze polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 999 hPa i będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (24 stycznia 2021) pogodę kształtować będzie ten sam rozległy niż obejmujący niemal całą Europę za wyjątkiem jej krańców wschodnich. Napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1001 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021