Logo
Wydrukuj tę stronę

Początek tygodnia z intensywnymi opadami śniegu. Całodobowo trzymać będzie lekki mróz

Początek ostatniego tygodnia stycznia z intensywnymi opadami śniegu. Będzie też mróz i porywisty wiatr. Początek ostatniego tygodnia stycznia z intensywnymi opadami śniegu. Będzie też mróz i porywisty wiatr. Fot. Jerzy Górecki / Pixabay

Front główny ze znacznym kontrastem termicznym między powietrzem zwrotnikowym, któremu zawdzięczamy bardzo ciepły weekend a chłodnym polarno-morskim, dotrze do nas w poniedziałek nad ranem. Niż powstały w jego strefie zagwarantuje nam solidną porcję śniegu, który zdążył już stopnieć po odwilży rozpoczętej w środę. Na początku tygodnia to po niej nie będzie śladu, gdyż powróci całodobowy mróz, choć dużo lżejszy niż ten panujący 7 dni wcześniej. Na kilka dób wraca więc biała, śnieżna zima.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (24/25 stycznia 2021) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Chorwacji nad Rumunię i związanego z nim pofalowanego frontu atmosferycznego. Nad ranem napływać zacznie chłodne polarno-morskie powietrze z północnego zachodu. Zachmurzenie całkowite, około północy słabe opady deszczu, które nad ranem szybko przejdą w opady śniegu o umiarkowanym i silnym natężeniu. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność początkowo dobra, potem będzie pogarszać się aż do bardzo słabej nad ranem. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 999 hPa i będzie spadać.

Zobacz: Nadchodzą intensywne opady śniegu oraz zawieje i zamiecie śnieżne. Alert meteorologiczny

W poniedziałek w ciągu dnia (25 stycznia 2021) pozostaniemy pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Rumunii na Ukrainę, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Utrzyma się napływ mroźnego polarno-morskiego powietrza z północnego zachodu. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu, do południa intensywne, o natężeniu umiarkowanym i silnym. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C i wystąpi rano. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni i zachodni. Widzialność słaba i bardzo słaba. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 996 hPa, początkowo będzie stabilne, potem zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (25/26 stycznia 2021) pogodę kształtować będzie ten sam aktywny niż znad Europy Wschodniej, przemieszczający się znad Ukrainy nad Białoruś. Będziemy w strefie zokludowanego frontu atmosferycznego z nim związanego. Napływać będzie mroźne polarno-morskie powietrze z północnego zachodu. Zachmurzenie całkowite i opady śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, w porywach do 55 km/h, zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1002 hPa i przez całą noc będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (26 stycznia 2021) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Europy Wschodniej, w strefie frontu okluzji. Utrzyma się napływ mroźnego polarno-morskiego powietrza z północnego zachodu. Zachmurzenie duże i całkowite, opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, w porywach do 55 km/h, zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021