KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pierwszy dzień marca pochmurny i wilgotny. Wtorek z kolei słoneczny, po południu do 13°C

Poniedziałek ponury, wilgotny i niezbyt ciepły. We wtorek z kolei dużo słońca i cieplej, po południu 13°C. Poniedziałek ponury, wilgotny i niezbyt ciepły. We wtorek z kolei dużo słońca i cieplej, po południu 13°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Europa wyraźnie podzielona jest na wyżowy zachód i niżowy wschód. Tym samym środkowa jej część - w tym oczywiście Polska - znajduje się w cyrkulacji północno-zachodniej. Pierwszy dzień marca, mimo wysokich wskazań barometrów, będzie pochmurny i wilgotny. Może nawet pokropić deszcz i mżawka, a wszystko dlatego, że przez naszą część kraju z północy na południe przemieści się płytka zatoka niżowa z frontem okluzji, który rozmyje się docierając nad Karpaty. We wtorek wyż przewędruje nad Bałkany i dostaniemy się pod jego wpływ, dodatkowo znajdziemy się po jego północno-zachodniej stronie, gdzie spodziewane są rozpogodzenia. Pogoda znacznie poprawi się, będzie dużo słońca, którego promienie po chłodniejszym poranku zdołają podgrzać powietrze do niemal 13°C po południu.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (28 lutego 2021/1 marca 2021) dostaniemy się pod wpływ płytkiej zatoki niżowej, a od północy nasuwać się zacznie front okluzji. Będziemy w chłodnej i wilgotnej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie całkowite, słabe opady deszczu i mżawki. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1032 hPa, przez większość nocy będzie się lekko wahać, nad ranem zacznie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (1 marca 2021) pozostaniemy jeszcze w płytkiej zatoce niżowej, a z północy na południe wędrować będzie rozmywający się front zokludowany. Utrzyma się napływ chłodnego i wilgotnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże i całkowite, rano lokalnie opady mżawki, z upływem dnia zanikające. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1035 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (1/2 marca 2021) dostaniemy się pod wpływ wyżu przemieszczającego się znad Sudetów nad Bałkany. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże, w drugiej połowie nocy od południowego zachodu postępujące przejaśnienia, a nad ranem rozpogodzenia. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1036 hPa, będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (2 marca 2021) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Bałkanów. Z zachodu napływać zacznie ciepłe i suche powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1033 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?