KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W piątek po południu 13°C, dzień później podobnie. W sobotę pod wieczór popada deszcz

W sobotę wieczorem opady deszczu. Niedziela z przejściowym i nieznacznym ochłodzeniem. W sobotę wieczorem opady deszczu. Niedziela z przejściowym i nieznacznym ochłodzeniem. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Ostatnie dni tygodnia będą ciepłe, ale będzie to i tak jedynie przystawka przed prawdziwą eksplozją wiosny, która czeka nas w przyszłym - świątecznym tygodniu. W pierwszy dzień weekendu po południu możemy liczyć 13°C, choć w sobotę u schyłku dnia przewędruje front chłodny, który przejściowo zepsuje nam pogodę przynosząc opady deszczu. Pochodu wiosny nic już jednak nie powstrzyma, oprócz z tygodnia na tydzień coraz wyższych temperatur w tę niedzielę nad ranem także zmiana czasu na letni, co oznacza, że zachód słońca i zapadnięcie zmroku będą mieć miejsce dopiero po 19:00.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (25/26 marca 2021) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Będziemy w starym, tj. mocno przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (26 marca 2021) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Nadal napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (26/27 marca 2021) znajdziemy się na skraju wyżu znad Bałkanów. Utrzyma się napływ przetransformowanego polarno-morskiego powietrza. Zachmurzenie małe, przejściowo bezchmurnie. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, wschodni nad ranem skręcający na południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa, wieczorem będzie bez większych zmian, potem zacznie spadać.

W sobotę w ciągu dnia (27 marca 2021) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Skandynawii. Późnym popołudniem od zachodu nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w powietrzu polarno-morskim starym. Rano zachmurzenie małe, potem stopniowy wzrost zachmurzenia - do umiarkowanego, dużego, aż do całkowitego. Późnym popołudniem opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy, pod wieczór słabnący i skręcający na zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, przez większość dnia będzie spadać, dopiero późnym popołudniem zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (27/28 marca 2021) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Skandynawii. Z zachodu napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa i będzie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (28 marca 2021) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Bałkanów. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1029 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?