KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek kwietnia ciepły, w czwartek do 17°C. Lokalnie możliwa pierwsza wiosenna burza

Pierwszy dzień kwietnia będzie ciepły. Pod wieczór popada, możliwe także słabe burze. Pierwszy dzień kwietnia będzie ciepły. Pod wieczór popada, możliwe także słabe burze. Fot. Tsvetoslav Hristov / Pexels

Wiosnę mamy już od kilku dni, w czwartek z kolei rozpoczyna się kwiecień i tym samym półrocze ciepłe. Przechodzimy do okresu, w którym wzrasta prawdopodobieństwo burz. W połowie bieżącego tygodnia przez Polskę wędrować będzie front chłodny, w wielu miejscach kraju zagrzmi po raz pierwszy w tym roku. Do nas nadejdzie on pod wieczór, do tego momentu pozostaniemy w ciepłej masie powietrza, w której w godzinach popołudniowych spodziewamy się prawie 17°C. Święta zapowiadają się chłodniejsze, z porannymi przymrozkami, ale nie grozi nam biała Wielkanoc.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (30/31 marca 2021) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Morza Barentsa. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, okresami słaba mżawka. Silne zamglenia, a miejscami nawet mgły ograniczające widzialność do 800 metrów. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1030 hPa i będzie powoli spadać.

W środę w ciągu dnia (31 marca 2021) będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Rosji. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego ciepłego z zachodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (31 marca 2021/1 kwietnia 2021) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Wciąż napływać będzie ciepłe polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i będzie spadać.

W czwartek w ciągu dnia (1 kwietnia 2021) będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Rosji, dopiero pod wieczór od północnego zachodu nasuwać się zacznie strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy jeszcze w ciepłej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane i duże, pod wieczór przelotny deszcz. Lokalnie możliwa burza. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowo-zachodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?