KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dyngus słoneczny i wietrzny, padać zacznie wieczorem. Wtorkowy poranek miejscami będzie biały!

W Dyngusa niebo skropi nas wodą dopiero wieczorem. Wtorkowy poranek w wielu miejscach będzie biały! W Dyngusa niebo skropi nas wodą dopiero wieczorem. Wtorkowy poranek w wielu miejscach będzie biały! Fot. PixaBay

Ciśnienie zaczęło spadać od razu po wielkanocnym śniadaniu, związane jest to z gwałtowną cyklogenezą nad Skandynawią, gdzie powstaje głęboki, aktywny, rozbudowujący się na południe niż. W poniedziałek będziemy w jego zasięgu, lecz w ciągu dnia w wycinku ciepłym, gdzie będzie pogodnie i wietrznie. Aura zepsuje się wieczorem, wraz z nadejściem frontu chłodnego, na którym wystąpią opady - najpierw deszczu, a potem śniegu. Wtorkowy poranek miejscami będzie biały, nie dajmy się zaskoczyć pogodzie. W ciągu dnia pokrywa oczywiście będzie topnieć. Kwiecień plecień - trochę zimy już mamy gwarantowane. Ciekawe, kiedy przyjdzie czas na "trochę lata"?

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (4/5 kwietnia 2021) będziemyna skraju słabnącego klina wyżu znad północnego Atlantyku. Będziemy w chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny, wieczorem przejściowo cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (5 kwietnia 2021) dostaniemy siępod wpływ głębokiego i aktywnego niżu znad Skandynawii. Znajdziemy się w jego wycinku ciepłym, w przetransformowanej polarno-morskiej masie powietrza. Początkowo bezchmurnie i zachmurzenie małe, po południu odpółnocnego zachodu zachmurzenie będzie stopniowo wzrastać najpierw do umiarkowanego, a pod wieczór do dużego. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1006 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (5/6 kwietnia 2021) pogodę kształtować będzie aktywny, głęboki i rozległy niż znad Skandynawii. Z północnego zachodu na południowy wschód przewędruje związany z nim chłodny front atmosferyczny, za którym z północy napływać zacznie chłodne i chwiejne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu przechodzące w opady śniegu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, nad ranem słabnący, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej i umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1003 hPa i będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (6 kwietnia 2021) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania rozległego niżu znad Skandynawii. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza arktycznego. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPai będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?