KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środku tygodnia pogodowy miszmasz. Raz słońce, raz krupa ze śniegiem, możliwa nawet burza!

W środku tygodnia "pogoda w kratkę". Raz słońce, raz opady przelotne, możliwa nawet burza z opadem śniegu. W środku tygodnia "pogoda w kratkę". Raz słońce, raz opady przelotne, możliwa nawet burza z opadem śniegu. Fot. PixaBay

Znajdujemy się w tylnej części rozległego niżu znad Skandynawii sięgającego aż po Morze Śródziemne. Spory pionowy gradient temperatury w chłodnej arktyczno-morskiej masie powietrza sprzyja pogodzie w kratkę - opady przelotne przeplatają się z przejaśnieniami. W wielumiejscach kraju przelotnym śnieżycom towarzyszą burze. Wyładowania atmosferyczne w środku tygodnia wystąpią także na Podkarpaciu. Nocamidłuższe rozpogodzenia i słabszy wiatr przyczynią się do sporych przymrozków. Chłód utrzyma się do piątku.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (6/7 kwietnia 2021) będziemy w tylnej części rozległego niżu rozciągającego się od Morza Barentsa po Morze Śródziemne. Utrzyma się napływ chłodnej masy powietrza arktycznego. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego, przejściowo cisza. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1007 hPa, do rana nieznacznie wzrośnie.

W środę w ciągu dnia (7 kwietnia 2021) pozostaniemy w tylnej części rozległego niżu rozciągającego się od Morza Barentsa po Morze Śródziemne. Z północy napływać będzie chłodne i chwiejne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie zmienne. Przelotne opady deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej i śniegu. Możliwa burza. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w trakcie opadów przelotnych porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, z okresowymi pogorszeniami do umiarkowanej w trakcie opadów przelotnych. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (7/8 kwietnia 2021) pozostaniemy w zasięgu tego samego rozległego niżu, który zacznie powoli wypełniać się. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza arktycznego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (8 kwietnia 2021) pozostaniemy jeszcze w tylnej części niżu znad Morza Barentsa, dopiero pod wieczór dosięgnie nas wyż znad Bałkanów. Nadal napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, pod wieczór słabnący do słabego, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, w opadach przelotnych krótkotrwałe pogorszenia widzialności do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?