KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Deszcz ze śniegiem, śnieg, oblodzenia i wiatr [OSTRZEŻENIA IMGW]

Deszcz ze śniegiem, śnieg, oblodzenia i wiatr [OSTRZEŻENIA IMGW] Grafika: IMGW-PIB

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują na Podkarpaciu opady deszczu i śniegu, przymrozki oraz oblodzenia, a także silny wiatr. Wydano trzy ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa.

REKLAMA


Oblodzenia po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu

Jak poinformowało IMGW-PIB, prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -3°C. Lokalnie ujemna temperatura utrzyma się w ciągu dnia. Ostrzeżenie pierwszego stopnia ważne jest od wtorku, 6 kwietnia od godziny 02:00 do godz. 08.

Opady śniegu

Prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do 10 cm. Ostrzeżenie pierwszego stopnia ważne jest od wtorku, 6 kwietnia od godziny 02:00 do godz. 11.

Silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Ostrzeżenie pierwszego stopnia ważne jest do poniedziałku, 5 kwietnia do godziny 23.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?