KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Najbliższe dni cieplejsze, ale wciąż będzie pochmurno. Okresami opady deszczu i mżawki

Koniec tygodnia już nieco cieplejszy. Przejaśnień wciąż niewiele, a chmur aż nadto. Koniec tygodnia już nieco cieplejszy. Przejaśnień wciąż niewiele, a chmur aż nadto. Fot. PixaBay

Atak zimy ze środka tygodnia jest już przeszłością, teraz dążyć będziemy do powrotu temperatur adekwatnych dla obecnej pory roku, ale będzie to powrót powolny. Nadchodzi ocieplenie, choć i tak najcieplejszymdniem tego tygodnia pozostanie poniedziałek, który już dawno za nami. Póki co wciąż wilgotno i pochmurno, pozostajemy pod wpływem niżu i jego frontów atmosferycznych, więc deszczu nie zabraknie - szczególnie w piątek i sobotę. Niedziela natomiast wreszcie z dwucyfrową temperaturą maksymalną i w końcu choć na trochę wyjrzy słońce - to już przecież druga połowa kwietnia i mamy prawo wymagać od pogody więcej.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (15/16 kwietnia 2021) pogodę kształtować będzie niż znad Europy Środkowo-Wschodniej wraz z frontem okluzji rozciągającym się równoleżnikowo przez południową Polskę. Napływać będzie chłodne i bardzo wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, słabe opady deszczu i mżawki. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (16 kwietnia 2021) sytuacja baryczna pozostanie bez istotnych zmian. Utrzyma się napływ chłodnego i bardzo wilgotnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa i do wieczora nieznacznie wzrośnie. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (16/17 kwietnia 2021) pozostaniemy pod wpływem tego samego niżu z frontem zokludowanym. Utrzyma się napływ chłodnej i wilgotnej polarno-morskiej masy powietrza. Zachmurzenie całkowite, słabe opady deszczu i mżawki. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa i będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (17 kwietnia 2021) pogodę kształtować będzie ten sam rozległy niż rozciągający się od Morza Śródziemnego przez Europę Środkową po Rosję z rozmywającym się frontem okluzji. Nadal napływać będzie wilgotne polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami słaby deszcz i mżawka. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (17/18 kwietnia 2021) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania tego samego rozległego niżu. Wciąż napływać będzie wilgotne polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami silne zamglenia, a lokalnie nawet mgła ograniczająca widzialność do 800 metrów. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do słabej, lokalnie bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (18 kwietnia 2021) sytuacja baryczna nie ulegnie znaczącej zmianie. Będziemy w przetransformowanej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność słaba poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?