KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na razie wciąż sporo chmur, okresami przelotne deszcze. W poniedziałek i wtorek najwyżej 11°C

Początek nadchodzącego tygodnia wciąż niżowy. Słońca będzie niewiele, za to sporo przelotnych opadów deszczu. Początek nadchodzącego tygodnia wciąż niżowy. Słońca będzie niewiele, za to sporo przelotnych opadów deszczu. Fot. PixaBay

Pozostajemy w zasięgu niżu, dodatkowo w chłodnych typach cyrkulacji, tak więc po pierwsze wciąż dominują chmury, po drugie nadal niespecjalnie wysokie temperatury. Na eksplozję wiosny trwającą dłużej niż dwa dni wciąż czekamy. Póki co wciąż okresami opady deszczu i nie więcej niż 11°C. W drugiej połowie tygodnia powrócą niewielkie nocne przymrozki.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (18/19 kwietnia 2021) pozostaniemy na skraju niżu znad Europy Południowej. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (19 kwietnia 2021) pogodę kształtować będzie niż znad Morza Śródziemnego wraz z frontem okluzji. Ze wschodu napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (19/20 kwietnia 2021) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Nadal napływać będzie przetransformowane polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-wschodniego.Przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (20 kwietnia 2021) pogodę kształtować będzie wtórny ośrodek niskiego ciśnienia znad Krymu. Znajdziemy się w cyrkulacji północnej cyklonicznej, w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego o równowadze wilgotno-chwiejnej. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?