KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środku tygodnia przelotne opady deszczu. Możliwe pierwsze wiosenne burze

W środę i czwartek przelotne deszcze i lokalne burze. W drugiej połowie tygodnia ochłodzenie. W środę i czwartek przelotne deszcze i lokalne burze. W drugiej połowie tygodnia ochłodzenie. Fot. PixaBay

Jesteśmy w mocno przetransformowanej masie powietrza o równowadze chwiejnej, w środku tygodnia prawdopodobne będą przelotne opady deszczu, a nawet pierwsze wiosenne burze. Te możliwe zarówno w ciepłym wycinku niżu, w którym znajdziemy się w środę, jak i w czwartek w strefie frontu chłodnego. Druga połowa tygodnia przyniesie ochłodzenie, nocami prawdopodobne będą przymrozki.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (20/21 kwietnia 2021) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Utrzyma się napływ przetransformowanego polarno-morskiego powietrza. Zachmurzenie umiarkowane. Silne zamglenia, a lokalnie mgły ograniczające widzialność do 800 metrów. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do słabej, lokalnie bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa i będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (21 kwietnia 2021) dostaniemy siępod wpływ niżu znad Skandynawii. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, lokalnie burza. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, w czasie burzy porywisty, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (21/22 kwietnia 2021) będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Skandynawii. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesieo północy 1015 hPa i będzie się lekko wahać.

W czwartek w ciągu dnia (22 kwietnia 2021) znajdziemy się pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Szwecji nad Bałtyk. Z zachodu na wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny, za którympo południu napłynie chłodne polarno-morskie powietrze z północnego zachodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra, tylko w strefie frontu chłodnego umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?