KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Środa słoneczna, nad ranem ostatni przymrozek w tym miesiącu. W czwartek wzrost zachmurzenia

Środowy poranek z przymrozkiem, potem ocieplenie. Będzie słonecznie, chmur zacznie przybywać w czwartek. Środowy poranek z przymrozkiem, potem ocieplenie. Będzie słonecznie, chmur zacznie przybywać w czwartek. Fot. windy.com

Utrzymuje się napływ kontynentalnego, a więc suchego powietrza. Noc z wtorku na środę jeszcze chłodna, temperatura minimalna spadnie nad ranem poniżej zera. Środowy dzień zapowiada się pogodny, od przedpołudnia zaczną tworzyć się nieliczne i słabo rozbudowane chmury kłębiaste, które jednak nie zepsują pozytywnego wrażenia. Wiatr, rano wschodni, zmieni z biegiem dnia kierunek na południowy. W czwartek dostaniemy się pod wpływ niżu. Chmur zacznie przybywać, ale temperatura maksymalna podobna do środowej. Do majówki co prawda zostało jeszcze kilka dni, ale już teraz można stwierdzić, że opadów - przynajmniej przelotnych - niestety nie unikniemy.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (27/28 kwietnia 2021) pogodę kształtować będzie słaby wyż znad Ukrainy. Utrzyma się napływ suchego powietrza polarno-kontynentalnego. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie powoli spadać.

W środę w ciągu dnia (28 kwietnia 2021) znajdziemy się w słabo gradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Pozostaniemy w suchym powietrzu polarno-kontynentalnym. Rano bezchmurnie, potem zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15°Cdo 16°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, potem korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (28/29 kwietnia 2021) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Niemiec i związanego z nim mało aktywnego ciepłego frontu atmosferycznego. Napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (29 kwietnia 2021) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu przemieszczającego się znad Niemiec nad Polskę. Napływać będzie ciepłe, polarno-morskie powietrze z południowego zachodu. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?