KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pogoda zepsuje się w środę późnym popołudniem, koniec dnia deszczowy. W czwartek 16°C

Środowy koniec dnia deszczowy, miejscami przejdzie burza. Będzie umiarkowanie ciepło. Środowy koniec dnia deszczowy, miejscami przejdzie burza. Będzie umiarkowanie ciepło. Fot. Sherilyn Hawley / Pixabay

Od godziny 14:40 w niedzielę aż do końca poniedziałku utrzymywała się wzrostowa tendencja barometryczna, we wtorek ciśnienie zaczęło znowu spadać, co oznacza, że dostaliśmy się pod wpływ kolejnego niżu. Napływa coraz cieplejsze powietrze i adwekcja ta potrwa do środowego popołudnia, do momentu aż od zachodu nasunie się front chłodny z deszczem i lokalnymi burzami. W trakcie jego przejścia zmiana kierunku wiatru z południowego na północno-zachodni, w czwartek wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. Nieco chłodniej niż dobę wcześniej, po południu maksymalnie 16°C.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (4/5 maja 2021) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu przemieszczającego się znad Danii nad południową Szwecję. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa i będzie się wahać.

W środę w ciągu dnia (5 maja 2021) pogodę kształtować będzie niż znad Szwecji, a późnym popołudniem od zachodu nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w ciepłej masie powietrza, dopiero pod koniec dnia napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, po południu wzrastające do dużego i całkowitego, aż do wystąpienia burzy i opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, południowy, późnym popołudniem skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra, w czasie opadów deszczu i burzy pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1005 hPa, przez większość dnia będzie spadać, ale późnym popołudniem zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (5/6 maja 2021) pozostaniemy pod wpływem tego samego niżu, który przemieści się nad Bałtyk Centralny, w strefie odchodzącego na wschód chłodnego frontu atmosferycznego. Napływać będzie chłodne polarno-morskie powietrze z zachodu. Wieczorem zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Nad ranem od zachodu postępujące przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia do zachmurzenia małego. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana poprawiająca się stopniowo do dobrej i bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1009 hPa i przez całą noc będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (6 maja 2021) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania rozległego układu niskiego ciśnienia znad północnej Europy. Napływać będzie polarno-morskie powietrze z zachodu. Zachmurzenie na ogół umiarkowane, tylko przejściowo duże, możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, tylko rano i wieczorem słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne początkowo korzystne, potem obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?