KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend słoneczny i suchy. W niedzielę 18°C, a to dopiero przedsmak nadchodzącego ocieplenia!

W piątek przelotne deszcze i lokalne burze. Weekend już słoneczny i suchy, od niedzieli coraz cieplej! W piątek przelotne deszcze i lokalne burze. Weekend już słoneczny i suchy, od niedzieli coraz cieplej! Fot. S. Hermann & F. Richter / Pixabay

Do sobotniego poranka pozostaniemy w zasięgu rozległego niżu, przed nami jeszcze przejście jednego niżu wtórnego i dwóch frontów atmosferycznych z nim związanych. Tradycyjnie najpierw przejdzie front ciepły -nad ranem, a potem ten bardziej dynamiczny, chłodny - po południu. W ten weekend rozbuduje się wyż, który zagwarantuje nam poprawę pogody. Mimo to sobota wciąż co najwyżej umiarkowanie ciepła. W niedzielę wyż dotrze na Krym, a do Polski z południa napływać zacznie coraz cieplejsza masa powietrza zwrotnikowego o rodowodzie śródziemnomorskim. Ociepli się, i to bardzo wyraźnie. Najcieplejsze dni prognozowane są na początek przyszłego tygodnia, kiedy to prognozujemy nawet 25°C, ale już niedzielne popołudnie, mimo chłodnego poranka, z temperaturą maksymalną osiągającą 18°C.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (6/7 maja 2021) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Niemiec nad północno-zachodnią Polskę i jego ciepłego frontu atmosferycznego. Napływać zacznie ciepłe, ale też wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, nad ranem opady deszczu, przejściowo o natężeniu umiarkowanym.Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra, nad ranem w opadach deszczu pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa i do rana nieznacznie spadnie.

W piątek w ciągu dnia (7 maja 2021) pogodę kształtować będzie ten sam niż znad północnej Polski. Po południu od zachodu nasunie się kolejny front z nim związany, tym razem chłodny. Będziemy w powietrzu polarno-morskim: przez większość dnia w cieplejszym, późnym popołudniem za wspomnianym frontem napłynie powietrze chłodniejsze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami i przelotne opady deszczu. Po południu niewykluczona burza. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, a w czasie burz do 80 km/h, południowy, po południu skręcający na zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, jedynie w czasie burz pogorszy się przejściowo do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, przez większość dnia będzie powoli spadać, jednak późnym popołudniem zacznie szybko wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (7/8 maja 2021) będziemy w tylnej części tego samego niżu, który przemieści się nad Białoruś. Napływać będzie chłodne polarno-morskie powietrze z północnego zachodu. Zachmurzenie zmienne, słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w opadach przelotnych oraz nad ranem porywisty, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie szybko wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (8 maja 2021) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Bałkanów. Będziemy w chłodnej i suchej polarno-morskiej masie powietrza. Początkowo zachmurzenie umiarkowane i duże, późnym popołudniem małe. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, późnym popołudniem słabnący do słabego, zachodni i północno-zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne przechodzące w obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (8/9 maja 2021) pogodę kształtować będzie ten sam wyż, który przemieści się nad Rumunię. Będziemy w przetransformowanej polarno-morskiej masie powietrza. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, zachodni skręcający na południowo-wschodni i wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (9 maja 2021) będziemy pod wpływem wyżu, który przemieści się w rejon Krymu. Z południa napływać zacznie coraz cieplejsze, suche powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, tylko rano i pod wieczór słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?