KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Trochę więcej słońca, ale przelotne deszcze nadal możliwe. Prognoza pogody na poniedziałek i wtorek

Koniec maja i początek czerwca jeszcze bez zmian. Będzie i trochę słońca, i trochę chmur, przelotnie popada deszcz. Koniec maja i początek czerwca jeszcze bez zmian. Będzie i trochę słońca, i trochę chmur, przelotnie popada deszcz. Fot. PixaBay

Nie możemy doczekać się końca napływu mas powietrza z kierunków północnych. Jesteśmy u progu meteorologicznego lata, jednak temperatury wciąż nikogo nie zachwycają - notujemy maksymalnie kilkanaście stopni. Koniec maja i początek czerwca przyniesie podobny typ pogody. Może będzie trochę więcej słońca, ale - przynajmniej w pierwszych dniach tygodnia - przelotne opady deszczu wciąż są przewidywane. Wyczekiwane ocieplenie nadejdzie za kilka dni.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (30/31 maja 2021) pozostaniemy na skraju niżu znad Europy Wschodniej. Utrzyma się napływ chłodnego polarno-morskiego powietrza z północy. Wieczorem zachmurzenie duże z przejaśnieniami, nad ranem rozpogodzenia do zachmurzenia małego. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa i będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (31 maja 2021) sytuacja baryczna pozostanie bez zasadniczych zmian. Utrzyma się napływ chłodnej polarno-morskiej masy powietrza z północy. Rano zachmurzenie małe, potem umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (31 maja 2021/1 czerwca 2021) znajdziemy się w obszarze przejściowym pomiędzy wyżem znad Skandynawii a niżem znad Morza Czarnego. Z północnego wschodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność dobra i bardzo dobra, nad ranem przejściowo pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa i będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (1 czerwca 2021) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Utrzyma się napływ chłodnego i chwiejnego polarno-morskiego powietrza z północnego wschodu. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych, jedynie rano zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?