KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ocieplenie przyjdzie pod koniec tygodnia. W środę i czwartek nadal kilkanaście stopni

W środku tygodnia wysokie ciśnienie, ale chmur okresami wciąż sporo. Nadal maksymalnie kilkanaście stopni. W środku tygodnia wysokie ciśnienie, ale chmur okresami wciąż sporo. Nadal maksymalnie kilkanaście stopni. Fot. PixaBay

Rozpoczyna się stopniowe ocieplenie, póki co na zachodzie kraju, ale w drugiej połowie tygodnia dotrze i do nas. Dostajemy się pod wpływ wyżu znad Skandynawii, zaczyna napływać suche kontynentalne powietrze. Najpierw z północnego wschodu - dlatego też do czwartku wciąż będzie poniżej 20°C, potem ze wschodu. Weekend będzie już ciepły. A i w środku tygodnia jakąś poprawę odczujemy, bo nie będzie padać - nawet przelotnie. Mimo to chmury jeszcze zabierać nam będą niemałą część usłonecznienia.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (1/2 czerwca 2021) pogodę kształtować będzie wyż znad Finlandii. Z północnego wschodu napływać zacznie suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa i będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (2 czerwca 2021) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Skandynawii. Utrzyma się napływ suchego polarno-kontynentalnego powietrza. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, północno-wschodni, jedynie wcześnie rano zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, do wieczora wzrośnie. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (2/3 czerwca 2021) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania wyżu znad Skandynawii. Nadal napływać będzie suche polarno-kontynentalne powietrze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa i przez całą noc będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (3 czerwca 2021) pogodę kształtować będzie ten sam wyż, który znad Finlandii przemieści się nad północno-zachodnią Rosję. Z północnego wschodu napływać będzie powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?