KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend z komfortem termicznym, popołudniami do 23°C. Będzie trochę słońca, trochę chmur

Pierwszy weekend czerwca przyniesie nam spokojne polskie lato. Będzie przyjemnie, popołudniami do 23°C. Pierwszy weekend czerwca przyniesie nam spokojne polskie lato. Będzie przyjemnie, popołudniami do 23°C. Fot. PixaBay

Wyż przemieszcza się znad Finlandii nad Rosję, a kierunek napływu mas powietrza zmienia się z północno-wschodniego coraz bardziej dążąc do wschodniego. W najbliższych dniach ciśnienie nieznacznie spadnie, a niewielka, ale jednak zmiana kierunku adwekcji sprawi, że dotrze do nas powietrze nieco wilgotniejsze. Dlatego też popołudniami niewykluczone będą słabe, przelotne deszcze, na pewno zaś tworzyć się będą chmury kłębiaste - choć to ma miejsce również teraz. Ma być ciepło, ale nie gorąco.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (3/4 czerwca 2021) pogodę kształtować będzie wyż znad północno-zachodniej Rosji. Z północnego wschodu napływać będzie suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa i będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (4 czerwca 2021) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rosji. Ze wschodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-wschodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (4/5 czerwca 2021) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Utrzyma się napływ polarno-kontynentalnego powietrza. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, wieczorem będzie powoli wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (5 czerwca 2021) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Ze wschodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Po południu miejscami słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (5/6 czerwca 2021) pozostaniemy w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Będziemy w przetransformowanym polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra nad ranem pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (6 czerwca 2021) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?