KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Po ciepłej sobocie pogoda zepsuje się. W niedzielę tylko kilkanaście stopni i przelotne deszcze

Sobota przyjemna, dopiero w nocy przyjdzie deszcz i ochłodzenie. W niedzielę chłodno, tylko kilkanaście stopni. Sobota przyjemna, dopiero w nocy przyjdzie deszcz i ochłodzenie. W niedzielę chłodno, tylko kilkanaście stopni. Fot. PixaBay

Po dość długim okresie z cyrkulacją północną powoli widać w atmosferze symptomy odbudowy cyrkulacji zachodniej. Zmiany, które rozpoczną się w najbliższych dniach, zepsują drugą połowę weekendu. Jeśli planowaliśmy letniego grilla w sobotę, to lepiej zróbmy go nieco wcześniej i przesuńmy na przykład na popołudnie, żeby zdążyć przed nadejściem frontu chłodnego. Wtedy będzie bowiem jeszcze sucho, a temperatura wzrośnie do 24°C. Noc z soboty na niedzielę zapowiada się już deszczowa. Za wspomnianym frontem spodziewamy się znacznego ochłodzenia. W niedzielę całodobowo tylko kilkanaście stopni Celsjusza i "pogoda w kratkę".

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (10/11 czerwca 2021) będziemy w obszarze przejściowym pomiędzy klinem wyżu znad Atlantyku a niżem znad Europy Wschodniej. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie się wahać.

W piątek w ciągu dnia (11 czerwca 2021) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Utrzyma się napływ przetransformowanego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (11/12 czerwca 2021) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Pozostaniemy w przetransformowanej polarno-morskiej masie powietrza. Wieczorem zachmurzenie umiarkowane, potem na ogół małe. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa i będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (12 czerwca 2021) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Skandynawii. Z zachodu na wschód przewędruje mało aktywny ciepły front atmosferyczny, za którym z zachodu przejściowo napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie. Rano zachmurzenie małe, potem umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (12/13 czerwca 2021) będziemy pod wpływem niżu, który przemieści się znad Szwecji przez Bałtyk Północny nad Finlandię. Z zachodu na wschód przewędruje chłodny front atmosferyczny, za którym około północy napływać zacznie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, opady deszczu, około północy o umiarkowanym i silnym natężeniu. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr początkowo słaby, południowy i południowo-wschodni, potem wzmoże się do umiarkowanego i porywistego, a także skręci na północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, w strefie intensywnych opadów przejściowo pogorszy się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa, wieczorem będzie bez większych zmian, nad ranem natomiast zacznie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (13 czerwca 2021) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Finlandii. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, w porywach do 55 km/h, dopiero pod wieczór słabnący, północno-zachodni i północny. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?