KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę 25°C i zachmurzenie umiarkowane. W czwartek do 26°C, będzie słonecznie i sucho

W środę trochę słońca, trochę chmur, ale ciepło. Od czwartku gorąco, okresami bezchmurnie. W środę trochę słońca, trochę chmur, ale ciepło. Od czwartku gorąco, okresami bezchmurnie. Fot. PixaBay

W środę przez część Polski przewędruje rozmywający się front chłodny. Zanim dotrze do nas, ulegnie frontolizie, czyli po prostu rozpadowi. Środa z zachmurzeniem umiarkowanym, tylko przejściowo wzrastającym do dużego, padać nie powinno. W czwartek wyż odejdzie nad wschodnią Europę, a do nas napływać zacznie jeszcze cieplejsze powietrze, najpierw ze wschodu. W połowie tygodnia zatem gorąco i sucho, przy wschodnim wietrze i słonecznej aurze temperatura maksymalna wzrośnie do 26°C. Zachmurzenie zdecydowanie mniejsze, a okresami nie będzie go wcale.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (15/16 czerwca 2021) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i do rana nieznacznie wzrośnie.

W środę w ciągu dnia (16 czerwca 2021) pogodę kształtować będzie wyż, który przemieści się znad północnej Polski nad Bałtyk Południowo-Wschodni. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (16/17 czerwca 2021) będziemy pod wpływem tego samego, umacniającego się wyżu, który znad Morza Bałtyckiego przemieści się nad Litwę. Ze wschodu napływać zacznie suche powietrze polarno-kontynentalne. Wieczorem zachmurzenie małe, potem bezchmurnie. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa i będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (17 czerwca 2021) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który znad Litwy przemieści się nad Rosję. Ze wschodu napływać będzie gorące i suche powietrze polarno-kontynentalne. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?