KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Środek tygodnia będzie burzowy i parny. Popołudniowe burze gdzieniegdzie z opadami gradu

Środa i czwartek z burzami, miejscami gwałtownymi. Będzie parno. Środa i czwartek z burzami, miejscami gwałtownymi. Będzie parno. Fot. PixaBay

Znów z czoła cieknie nam pot, wraz z początkiem tygodnia powróciło gorące powietrze, wtorek jest jeszcze gorętszy, a najwyższej temperatury spodziewamy się w środę. Napływ chwiejnego powietrza zwrotnikowego oznaczać będzie wzrost prawdopodobieństwa burz, chmury kłębiasto-deszczowe popołudniami będą wysoko wypiętrzone, a co za tym idzie miejscami spadnie grad. Ochłodzenie nadejdzie w połowie tygodnia, co nie znaczy, że lato o nas zapomni. Co najwyżej zmieni się jego wersja - ze śródziemnomorskiej na bałtycką.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (29/30 czerwca 2021) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Czech nad zachodnią Polskę i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Napływać zacznie bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, lokalnie możliwa burza. Temperatura minimalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, do połowy nocy będzie spadać, a nad ranem zacznie się wahać.

W środę w ciągu dnia (30 czerwca 2021) pogodę kształtować będzie niż znad Polski, przemieszczający się znad zachodniej części kraju nad Mazury. Po południu nasunie się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Będziemy w upalnym i niestabilnym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem. Temperatura maksymalna od 30°C do 31°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, w porywach do 80 km/h, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra, tylko w czasie burzy przejściowo pogarszy się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, w pierwszej połowie dnia będzie spadać, po południu natomiast zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (30 czerwca 2021/1 lipca 2021) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Z zachodu napłynie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Nad ranem silne zamglenia, a miejscami nawet mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, miejscami przejściowo bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa i będzie się lekko wahać.

W czwartek w ciągu dnia (1 lipca 2021) dostaniemy się pod wpływ wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia przemieszczającego się znad Słowacji nad wschodnią Polskę i związanego z nim falującego frontu atmosferycznego. Przejściowo napłynie gorące, wilgotne i chwiejne powietrze zwrotnikowe z południa. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burz porywisty, zmienny. Widzialność dobra, w czasie burz pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?