KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend nieco chłodniejszy, ale będzie parno. Okresami zachmurzy się, popada i zagrzmi

Od piątku mogą występować burze. Weekend, mimo że nieco chłodniejszy niż środka tygodnia, będzie parny. Od piątku mogą występować burze. Weekend, mimo że nieco chłodniejszy niż środka tygodnia, będzie parny. Fot. PixaBay

Czwartkowy wieczór przyniósł gwałtowne burze w zachodniej części kraju, u nas jeszcze trzyma wyż, ale godziny jego władzy nad pogodą są już policzone. Front niebawem wejdzie w głąb Polski, a przelotne deszcze, gdzieniegdzie z wyładowaniami atmosferycznymi i gradem, występować będą również w centrum i na wschodzie. Na Podkarpaciu burze możliwe będą od piątku. Pod koniec tygodnia pozostaniemy w strefie falującego frontu atmosferycznego. Temperatura trochę spadnie, ale w związku z wysoką wilgotnością będzie parno. W przyszłym tygodniu czekają nas kolejne upalne dni.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (8/9 lipca 2021) pogodę kształtować będzie wyż znad Rosji. Utrzyma się napływ bardzo ciepłego i suchego powietrza polarno-kontynentalnego ze wschodu. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 20°C do 21°C. Wiatr na ogół umiarkowany, wschodni nad ranem skręcający na południowy. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie się wahać.

W piątek w ciągu dnia (9 lipca 2021) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Słowacji nad centralną Polskę, a po południu nasunie się związany z nim pofalowany chłodny front atmosferyczny. Z południowego wschodu napłynie upalne powietrze zwrotnikowe. Rano bezchmurnie, potem stopniowy wzrost zachmurzenia - najpierw do małego, następnie do umiarkowanego, a lokalnie do dużego. Późnym popołudniem niewykluczona burza. Temperatura maksymalna od 31°C do 32°C. Wiatr początkowo umiarkowany i porywisty, południowy, po południu słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (9/10 lipca 2021) pozostaniemy pod wpływem niżu, który przemieści się nad Bałtyk, w strefie falującego frontu atmosferycznego. Napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze zwrotnikowe z południowego wschodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i lokalne burze. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa i będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia (10 lipca 2021) pogodę kształtować będzie niż znad Morza Bałtyckiego wraz z pofalowanym frontem atmosferycznym. Utrzyma się napływ ciepłej i wilgotnej masy powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i nadal będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (10/11 lipca 2021) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Wciąż napływać będzie wilgotne i ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Nad ranem miejscami silne zamglenia, a lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, miejscami do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (11 lipca 2021) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Alp i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe o równowadze chwiejnej. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność rano słaba i umiarkowana, potem na ogół dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?