KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Weekend również bez przymrozków. Maksymalnie 12°C, w niedzielę rano gęsta mgła

Weekend z wilgotnym powietrzem, w niedzielę rano liczne gęste mgły. Ciśnienie będzie wzrastać. Weekend z wilgotnym powietrzem, w niedzielę rano liczne gęste mgły. Ciśnienie będzie wzrastać. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Mimo chłodnego środka tygodnia w przeciwieństwie do minionego weekendu nie występują przymrozki. Ten zbliżający się dla odmiany ich nie przyniesie, ponieważ w sobotę nad ranem znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu. Po przejściu frontu chłodnego co prawda nad naszym krajem zacznie rozbudowywać się wyż, ale po jego wschodniej stronie będzie na tyle wilgotno, że również nie trzeba będzie obawiać się nocnych spadków temperatury poniżej 0°C. Popołudniami z kolei bez większego wzrastać będzie powyżej 10°C. Najcieplejsze dni w drugiej połowie października nadejdą jednak później, gdy w przyszłym tygodniu wyż odejdzie na Morze Czarne i napłynie do nas ciepłe powietrze z południowego zachodu.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (14/15 października 2021) dostaniemy się pod wpływ niżu znad północnej Skandynawii, a nad ranem z zachodu na wschód przewędruje mało aktywny ciepły front atmosferyczny. Będziemy w powietrzu polarno-morskim: w pierwszej połowie nocy w chłodnym, nad ranem w cieplejszym. Wieczorem bezchmurnie, po północy stopniowy wzrost zachmurzenia aż do dużego nad ranem. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C i wystąpi wieczorem. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i przez większość nocy będzie powoli spadać, nad ranem natomiast przejściowo ustabilizuje się.

W piątek w ciągu dnia (15 października 2021) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Skandynawii. Utrzyma się napływ ciepłego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr umiarkowany, późnym popołudniem słabnący, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (15/16 października 2021) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu przemieszczającego się znad Finlandii przez północno-zachodnią Rosję na Morze Barentsa. Nadal napływać będzie powietrze polarno-morskie ciepłe. Zachmurzenie umiarkowane stopniowo wzrastające do dużego i całkowitego. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa i będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (16 października 2021) pogodę kształtować będzie niż znad Morza Barentsa, a z północnego zachodu na południowy wschód przewędruje chłodny front atmosferyczny. Napłynie za nim chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Początkowo zachmurzenie całkowite i możliwy słaby przelotny deszcz. Po południu postępujące od północnego zachodu liczne przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i zacznie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne przechodzące z upływem dnia w obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (16/17 października 2021) dostaniemy się pod wpływ wyżu przemieszczającego się znad Kotliny Jeleniogórskiej nad Tatry. Utrzyma się napływ chłodnego i wilgotnego polarno-morskiego powietrza. Zachmurzenie umiarkowane. Nad ranem liczne mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra pogarszająca się stopniowo do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (17 października 2021) pogodę kształtować będzie umacniający się wyż znad Tatr. Pozostaniemy w chłodnej i wilgotnej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność rano zła, potem dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa i przez większość dnia będzie bez większych zmian, a późnym popołudniem znowu zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?