KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Cały nadchodzący tydzień będzie niżowy. W poniedziałek pokropi, we wtorek przejaśni się

Poniedziałek pochmurny z przelotnym deszczem. We wtorek cieplej, z przejaśnieniami. Poniedziałek pochmurny z przelotnym deszczem. We wtorek cieplej, z przejaśnieniami. Fot. Delcho Dichev / Pexels

Nad północnym Atlantykiem wzrasta kontrast termiczny i tym samym prędkość prądu strumieniowego. Zachodzi cyklogeneza - powstaje aktywny, pogłębiający się niż, który obiera kurs na Półwysep Skandynawski. Na początku tygodnia fragment frontu polarnego znajdzie się nad Polską, zatem nie dajmy zwieść się wysokim wskazaniom barometrów. W poniedziałek da się we znaki front chłodny związany z wtórnym ośrodkiem niskiego ciśnienia stanowiącym część niżu znad Morza Białego. Będzie pochmurno, prognozujemy słabe i przelotne opady deszczu. We wtorek z kolei wpływ nad pogodą w naszym kraju zyska pogłębiający się niż znad północnego Atlantyku wraz z frontem ciepłym. Przejaśni się i wzrośnie temperatura, lecz niebo nie będzie błękitne, gdyż nie zabraknie na nim chmur piętra średniego Altocumulus oraz wysokiego Cirrus i Cirrostratus. W środku tygodnia znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu, w którym wystąpi porywisty południowy wiatr.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (17/18 października 2021) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania wyżu znad Tatr. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, zmienny. Przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i do rana nieznacznie wzrośnie.

W poniedziałek w ciągu dnia (18 października 2021) pogodę ukształtuje niż znad Morza Białego wraz z płytkim wtórnym ośrodkiem niskiego ciśnienia przemieszczającym się znad Bałtyku Południowo-Wschodniego nad Białoruś. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże i całkowite. Słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (18/19 października 2021) będziemy pod wpływem tego samego płytkiego wtórnego niżu przemieszczającego się znad Białorusi nad Ukrainę. Z północy na południe przewędruje związany z nim chłodny front atmosferyczny, za którym przejściowo napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa i będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (19 października 2021) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad zachodniej Szkocji nad Morze Północne. Z zachodu na wschód przewędruje ciepły front atmosferyczny, za którym po południu napływać zacznie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?