KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Weekend bez deszczu, w sobotę sporo słońca i do 12°C. W niedzielę wzrost zachmurzenia

Sobota słoneczna i ciepła, choć o poranku zanikające mgły. W niedzielę mimo wzrostu ciśnienia więcej chmur. Sobota słoneczna i ciepła, choć o poranku zanikające mgły. W niedzielę mimo wzrostu ciśnienia więcej chmur. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W piątek znajdziemy się w obszarze słabogradientowym, zatem dominujący do połowy tygodnia południowy wiatr zmieni kierunek i osłabnie. Wzrośnie wilgotność powietrza, ale powinno być słonecznie. Nocą z piątku na sobotę możliwe mgły, dzień po niej następujący pogodny i ciepły, z temperaturą maksymalną osiągającą 12°C przy ponownie południowym wietrze. W niedzielę pogorszenie pogody. Mimo rozbudowującego się wyżu znad Szwecji spodziewamy się więcej chmur piętra niskiego i niższej temperatury maksymalnej.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (11/12 listopada 2021) znajdziemy się pod wpływem wyżu znad Europy Wschodniej. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Nad ranem silne zamglenia ograniczające widzialność do 1500 metrów. Temperatura minimalna od -1°C  do 0°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa i będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (12 listopada 2021) będziemy w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego ciepłego. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność rano słaba, potem na ogół dobra, choć pod wieczór znów zacznie się pogarszać. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne na ogół obojętne, jedynie pod wieczór niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (12/13 listopada 2021) dostaniemy się pod wpływ płytkiego niżu znad Morza Północnego. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Wczesnym wieczorem bezchmurnie, potem mgły ograniczające widzialność do 100 metrów i szybki wzrost zachmurzenia do całkowitego. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana szybko pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa i będzie spadać.

W sobotę w ciągu dnia (13 listopada 2021) pozostaniemy pod wpływem niżu, który przemieści się nad Niemcy. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Widzialność bardzo słaba wzrastająca do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, przez większość dnia będzie powoli spadać, ale pod wieczór zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (13/14 listopada 2021) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania wypełniającego się niżu wędrującego nad Alpy. Utrzyma się napływ ciepłego polarno-morskiego powietrza. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa i będzie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (14 listopada 2021) dostaniemy się, tak jak i reszta kraju, pod wpływ wyżu znad Skandynawii. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?