KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Piątek z listopadową szarugą, sucho tylko w niedzielę. Maksymalnie 10°C, noce będą ciepłe

Koniec tygodnia pochmurny, w piątek deszczu najwięcej, a niedziela bez opadów. Noce jeszcze bez przymrozków. Koniec tygodnia pochmurny, w piątek deszczu najwięcej, a niedziela bez opadów. Noce jeszcze bez przymrozków. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Mimo że ciśnienie znormalizowane przekracza 1020 hPa, to znajdujemy się pod wpływem niżu. Znajduje się on na północnych krańcach naszego kontynentu, zaś jeden z jego ośrodków wtórnych na północnym Atlantyku. Jutro przewędruje on znad Morza Norweskiego przez Półwysep Skandynawski i Morze Bałtyckie nad zachodnią Rosję. W piątek pogoda będzie więc bardzo kiepska, z całkowitym zachmurzeniem, wzmagającym się wiatrem oraz ciągłymi opadami deszczu o największej intensywności w godzinach porannych. Sobota też pochmurna, ale opady już o wiele słabsze i występujące tylko okresami. W niedzielę natomiast sucho, a wiatr zmieni kierunek z zachodniego na południowy. To już ostatnie tak ciepłe dni. W przyszłym tygodniu czekają nas spore ochłodzenie i regularne przymrozki.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (18/19 listopada 2021) pogodę kształtować będzie niż przemieszczający się znad północnego Atlantyku nad Morze Norweskie. Nad ranem od zachodu nasunie się ciepły front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite i słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. Widzialność dobra pogarszająca się nad ranem do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa i będzie spadać.

W piątek w ciągu dnia (19 listopada 2021) znajdziemy się pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Morza Norweskiego przez Norwegię i Szwecję nad Bałtyk Północny. Z zachodu na wschód wędrować będzie ciepły front atmosferyczny wieczorem odchodzący nad Białoruś i Ukrainę. Z zachodu napływać będzie coraz cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite i opady deszczu, początkowo o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C, wystąpi wieczorem. Wiatr początkowo słaby, potem wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowo-zachodni i zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (19/20 listopada 2021) będziemy w ciepłym wycinku niżu przemieszczającego się znad Morza Północnego przez Finlandię nad zachodnią Rosję. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego ciepłego. Zachmurzenie całkowite, okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (20 listopada 2021) pogodę kształtować będzie rozległy niż rozciągający się od Rosji po Skandynawię, z ośrodkiem wtórnym przemieszczającym się znad Norwegii nad Szwecję. Utrzyma się napływ ciepłego polarno-morskiego powietrza z zachodu. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (20/21 listopada 2021) będziemy w ciepłym wycinku niżu przemieszczającego się znad Szwecji przez Bałtyk nad Litwę, w ciepłej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni skręcający na południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa i będzie spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (21 listopada 2021) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu przemieszczającego się znad Litwy nad Rosję. Utrzyma się napływ ciepłego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?