KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Piątek słoneczny i wyżowy, w sobotę i niedzielę chmur przybędzie. Noce będą mroźne

Druga połowa tygodnia z mroźnymi nocami. W piątek bezchmurnie, weekend z zachmurzeniem umiarkowanym i dużym. Druga połowa tygodnia z mroźnymi nocami. W piątek bezchmurnie, weekend z zachmurzeniem umiarkowanym i dużym. Fot. PixaBay

Wyż rozbuduje się w czwartek wieczorem, najwyższe ciśnienie zanotujemy w piątek rano, dzień będzie słoneczny i bezchmurny, a wiatr zmieni kierunek o 180°. Na weekend do władzy powrócą niże, zatem zachmurzenie wzrośnie, chociaż przejaśnienia też są prognozowane. Noce będą mroźne, popołudniami około 0°C, w najcieplejszych momentach dnia natomiast termometry wskażą 1°C, 2°C.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (6/7 stycznia 2022) dostaniemy się pod wpływ wyżu przemieszczającego się znad Bawarii nad Słowację. Z północnego zachodu napływać będzie mroźne i suche powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, nad ranem rozpogodzi się i będzie bezchmurnie. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr wieczorem umiarkowany i porywisty, potem słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i przez całą noc będzie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (7 stycznia 2022) pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu, który przemieści się nad Mołdawię. Będziemy w chłodnej polarno-morskiej masie powietrza. Bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, rano będzie stabilne, potem zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (7/8 stycznia 2022) pogodę kształtować będzie wyż przemieszczający się znad Mołdawii przez Ukrainę nad południowo-zachodnią Rosję. Napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Wieczorem bezchmurnie, nad ranem wzrost zachmurzenia najpierw do małego, a potem do umiarkowanego. Temperatura minimalna od -7°C do -6°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra, przejściowo pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie spadać.

W sobotę w ciągu dnia (8 stycznia 2022) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Rumunii nad Ukrainę i związanego z nim pofalowanego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w przetransformowanej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (8/9 stycznia 2022) pogodę kształtować będzie niż znad Niemiec. Utrzyma się napływ przetransformowanego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (9 stycznia 2022) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Niemiec. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, początkowo będzie spadać, potem zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?