KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę mróz i wysokie ciśnienie. Od czwartku ocieplenie i napływ powietrza z zachodu

Środa mroźna, z wysokim ciśnieniem. W połowie tygodnia odbudowa cyrkulacji zachodniej i ocieplenie. Środa mroźna, z wysokim ciśnieniem. W połowie tygodnia odbudowa cyrkulacji zachodniej i ocieplenie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wzrost ciśnienia zakończy się w środę wieczorem, ciśnienie znormalizowane osiągnie wówczas 1040 hPa w równoleżnikowym pasie Polski Południowej, utrzyma się mroźne powietrze pochodzenia arktycznego. W czwartek zmiany: wskazania barometrów zaczną być coraz niższe i odbuduje się cyrkulacja zachodnia, co oznacza ocieplenie i zmianę kierunku wiatru względem dominującego obecnie północno-wschodniego.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (11/12 stycznia 2022) pogodę kształtować będzie klin wyżu znad Irlandii. Utrzyma się napływ mroźnego powietrza arktycznego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od -6°C do -5°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1037 hPa i będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (12 stycznia 2022) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania wyżu, który przemieści się nad Anglię. Pozostaniemy w mroźnym arktycznym powietrzu. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1037 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (12/13 stycznia 2022) pogodę nadal kształtować będzie klin wyżu znad Anglii. Będziemy w przetransformowanym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie umiarkowane, nad ranem wzrastające do dużego i całkowitego. Temperatura minimalna od -7°C do -6°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1040 hPa, początkowo będzie powoli wzrastać, ale nad ranem zacznie spadać.

W czwartek w ciągu dnia (13 stycznia 2022) dostaniemy się pod wpływ zatoki niżu znad Morza Barentsa, a z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczać się będzie ciepły front atmosferyczny. Za nim napływać zacznie cieplejsze polarno-morskie powietrze z zachodu. Zachmurzenie całkowite, słabe opady śniegu przechodzące w mżawkę. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1035 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?