KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zima utrzyma się przez kilka dni. Koniec tygodnia z solidnym mrozem, śniegu jeszcze przybędzie

Czwarty weekend stycznia ze śniegiem i mrozem. Zima utrzyma się przez kilka najbliższych dni. Czwarty weekend stycznia ze śniegiem i mrozem. Zima utrzyma się przez kilka najbliższych dni. Fot. KrosnoCity.pl

Powietrze arktyczne, które napłynęło do nas w czwartek, utrzyma się do początku przyszłego tygodnia. Tym samym w najbliższy weekend panować będzie zima w pełnej krasie - mrozu i śniegu ma być pod dostatkiem. Wiatr, choć wciąż dokuczliwy, nie będzie jednak niebezpieczny. Wyraźnie osłabnie w niedzielny wieczór.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (20/21 stycznia 2022) będziemy w tylnej części niżu, który przemieści się nad Rosję. Z północnego zachodu napływać będzie mroźne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (21 stycznia 2022) pozostaniemy w tylnej części niżu znad Rosji. Utrzyma się napływ mroźnego arktyczno-morskiego powietrza z północnego zachodu. Zachmurzenie duże i całkowite, opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4°C do -3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (21/22 stycznia 2022) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Utrzyma się napływ mroźnego arktyczno-morskiego powietrza. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia (22 stycznia 2022) pogodę kształtować będzie niż znad wschodniej Europy i ośrodek wtórny z frontem okluzji. Wciąż napływać będzie mroźne arktyczno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite, opady śniegu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Temperatura maksymalna od -4°C do -3°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, początkowo będzie się wahać, potem zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (22/23 stycznia 2022) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania niżu znad wschodniej Europy. Z północy napływać będzie mroźne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa i będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (23 stycznia 2022) pozostawać będziemy na skraju niżu znad Europy Wschodniej. Z północy napływać będzie mroźne arktyczno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1030 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?