Logo
Wydrukuj tę stronę

Ponuro, brzydko, z opadami mokrego śniegu. W środę i czwartek temperatura nieco wyższa

W środku tygodnia pochmurno. Będzie padać mokry śnieg, a temperatury maksymalne nieznacznie wzrosną. W środku tygodnia pochmurno. Będzie padać mokry śnieg, a temperatury maksymalne nieznacznie wzrosną. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Podczas gdy nas tydzień przywitał kilkunastostopniowym mrozem, to do zachodniej części kraju, obejmującej linię od Gdańska po Kłodzko, a także nad obszar położony na zachód od niej, wkroczyła odwilż. Do nas powietrze polarne napłynęło we wtorek, a w środku tygodnia i w naszym regionie temperatura przekroczy 0°C. Niestety wzrośnie wilgotność powietrza i wróci pochmurna i brzydka pogoda z opadami mokrego śniegu. Wiatr zachodni i północno-zachodni w połowie tygodnia skręci o 70°-100°, tj. na południowy i południowo-zachodni.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (25/26 stycznia 2022) pogodę kształtować będzie niż znad Europy Wschodniej wraz chłodnym frontem atmosferycznym. Z północnego zachodu napłynie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa i będzie się lekko wahać.

W środę w ciągu dnia (26 stycznia 2022) dostaniemy się pod wpływ niżu, przemieszczającego się znad Szwecji przez Bałtyk Północny nad Finlandię i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Z zachodu napłynie cieplejsze i wilgotne polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu i mżawki ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (26/27 stycznia 2022) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania niżu znad Finlandii, który zacznie wypełniać się, zaś z północnego zachodu na południowy wschód przewędruje chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie chłodniejsze, ale również wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite i opady śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i będzie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia (27 stycznia 2022) dostaniemy się pod wpływ kolejnego niżu, który przemieści się znad południowej Norwegii przez Szwecję nad Morze Bałtyckie. W pierwszej części dnia z zachodu na wschód przemieści się jego ciepły front atmosferyczny, z kolei pod wieczór od północnego zachodu nasuwać się zacznie front chłodny. Z zachodu przejściowo napłynie cieplejsze polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, stopniowo skręcający na południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021