KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek pochmurny, z deszczem, trochę słońca we wtorek rano. Nadal wahania ciśnienia

W poniedziałek ponuro i deszczowo. Wtorkowy poranek z przymrozkiem i przejściowymi rozpogodzeniami. W poniedziałek ponuro i deszczowo. Wtorkowy poranek z przymrozkiem i przejściowymi rozpogodzeniami. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Przez Skandynawię i Bałtyk jak po sznurku wędrują kolejne głębokie ośrodki niskiego ciśnienia. Właściwie każdego dnia media informują o nowych szkodach spowodowanych silnym wiatrem. Musimy poczekać do końca miesiąca, aż strumień cyrkulacji zachodniej nad Europą Środkową osłabnie, póki co w przyszłym tygodniu ciąg dalszy mokrej, okresami również wietrznej pogody. W poniedziałek najsilniejszy wiatr wystąpi rano, w ciepłym wycinku niżu, w południe, wraz z nadejściem frontu chłodnego zacznie słabnąć, przejściowo skręci też na zachodni. We wtorek przemieści się front wtórny, wiatr po początkowym osłabnięciu znów się wzmoże, ale nie będzie już tak silny, jak w ostatnich dniach. Pierwszy dzień tygodnia z wahaniami, a drugi ze wzrostem ciśnienia.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (20/21 lutego 2022) dostaniemy się pod wpływ kolejnego głębokiego niżu, który znad Morza Północnego przemieszczać się będzie nad Szwecję. Z zachodu na wschód przewędruje związany z nim ciepły front atmosferyczny, za którym napłynie ciepłe polarno-morskie powietrze z zachodu. Wczesnym wieczorem zachmurzenie umiarkowane, potem duże i całkowite. Słaby, przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr wieczorem słaby, po północy wzmagający się do umiarkowanego, nad ranem do dość silnego i porywistego, w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1009 hPa i będzie szybko spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (21 lutego 2022) pogodę kształtować będzie ten sam niż znad Szwecji, a z zachodu na wschód około południa przewędruje chłodny front atmosferyczny. Początkowo pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim, po południu jednak napływać zacznie chłodniejsze, również polarno-morskie powietrze z zachodu. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C, wystąpi przed południem. Wiatr początkowo dość silny i porywisty, w porywach do 65 km/h, południowy, w drugiej połowie dnia stopniowo słabnący, zachodni i południowo-zachodni. Widzialność dobra, w strefie frontu chłodnego przejściowo pogorszy się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1000 hPa, w pierwszej połowie dnia będzie powoli spadać, a po południu powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (21/22 lutego 2022) będziemy pod wpływem tego samego niżu, który zacznie wypełniać się i przewędruje przez Morze Bałtyckie nad Litwę. Napływać będzie chłodne i coraz suchsze powietrze polarno-morskie. Wieczorem zachmurzenie duże, z upływem nocy szybko postępujące od północnego zachodu rozpogodzenia, nad ranem bezchmurnie. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1004 hPa i będzie się lekko wahać.

We wtorek w ciągu dnia (22 lutego 2022) pozostaniemy pod wpływem tego samego niżu, który do wieczora przemieści się nad Rosję. Po południu z północnego zachodu na południowy wschód przewędruje front wtórny, za którym napłynie wilgotniejsze polarno-morskie powietrze. Rano zachmurzenie małe, potem duże z przejaśnieniami. Po południu przelotne opady deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr początkowo słaby, południowy, potem wzmagający się do umiarkowanego i porywistego oraz skręcający na zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?