KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Środa pochmurna, z opadami śniegu. W czwartek słonecznie i sucho, ale niestety mroźno

Środa wilgotna, z opadami śniegu. W czwartek napłynie mroźne i suche powietrze znad Rosji. Środa wilgotna, z opadami śniegu. W czwartek napłynie mroźne i suche powietrze znad Rosji. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nad Europą Wschodnią obserwowany jest coraz gwałtowniejszy spływ mroźnego powietrza arktycznego, a nad Rosją powstaje silny wyż o ciśnieniu znormalizowanym osiągającym 1046 hPa. W połowie tygodnia ów antycyklon przejmie władzę nad pogodę i w naszym kraju, niebo "oczyści się", ujrzymy lazurowe niebo i coraz silniejsze, marcowe słońce. Będzie jednak zimno, gdyż z północnego wschodu napłynie suche, kontynentalne powietrze. Znacznie wzrośnie ciśnienie, które już teraz jest dość wysokie. Zanim dojdzie do tych zmian, to przed nami jednak jeszcze środa, która zapowiada się brzydko, ponuro i wilgotno. Padać ma mokry śnieg, na słońce nie ma szans, widzialność momentami będzie kiepska.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (8/9 marca 2022) pogodę kształtować będzie płytki niż znad Bałtyku z nasuwającym się z północy ciepłym frontem atmosferycznym. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa i będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (9 marca 2022) pozostaniemy pod wpływem niżu, który przemieści się znad Bałtyku Południowo-Wschodniego nad Polskę wraz z ciepłym frontem atmosferycznym odsuwającym się na południe. Napłynie stare, tj. mocno przetransformowane polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie całkowite i opady śniegu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, przez większość dnia będzie się lekko wahać, dopiero późnym popołudniem zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (9/10 marca 2022) pozostawać będziemy w zasięgu oddziaływania niżu znad wschodniej Polski, który zacznie jednak wypełniać się. Wieczorem przewędruje związany z nim rozmywający się chłodny front atmosferyczny. Dopiero nad ranem rozbuduje się wyż znad Rosji. Napływać zacznie coraz chłodniejsze i suchsze powietrze arktyczne. Początkowo zachmurzenie całkowite i opady śniegu, potem zanik opadów i od północnego wschodu szybko postępujące rozpogodzenia do zachmurzenia małego. Temperatura minimalna od -6°C do -5°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność początkowo umiarkowana, potem szybko poprawiająca się, aż do bardzo dobrej nad ranem. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1029 hPa i przez całą noc będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (10 marca 2022) pogodę kształtować będzie silny, stabilny wyż znad zachodniej Rosji. Z północnego wschodu napływać będzie mroźne i suche powietrze arktyczne. Zachmurzenie małe i umiarkowane, późnym popołudniem bezchmurnie. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1035 hPa i będzie powoli wzrastać.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?