KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Po świętach nadal chłodno i przelotne opady mieszane. Ocieplenie dopiero za kilka dni

Napływa chwiejne, arktyczne powietrze znad Morza Barentsa. Nadal chłód i przelotne opady mieszane. Napływa chwiejne, arktyczne powietrze znad Morza Barentsa. Nadal chłód i przelotne opady mieszane. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Oddychamy powietrzem, które jeszcze tydzień temu płynęło nad Morzem Barentsa. W trakcie swej drogi na południe nie ogrzało się ono znacząco, gdyż płynęło w obszarze niżu, pod chmurami kłębiastymi i kłębiasto-warstwowymi, dlatego mamy niskie temperatury w naszym kraju. Sytuacja baryczna ulegnie oczywiście zmianie i już widać je w prognozach średnioterminowych, lecz przebudowa pola ciśnienia będzie powolna, musimy zatem uzbroić się w cierpliwość i poczekać na ocieplenie kilka dni - do drugiej połowy tygodnia. We wtorek na niebie sporo chmur piętra niskiego, choć przejaśnienia też wystąpią. Nadal opady pochodzenia konwekcyjnego z chmur Cumulonimbus, w nomenklaturze meteorologicznej określane „przelotnymi”. Spadnie nie tylko deszcz, ale również krupa śnieżna i śnieg.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (17/18 kwietnia 2022) znajdziemy się pod wpływem niżu znad zachodniej Ukrainy. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady krupy śnieżnej i śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność zmienna, od umiarkowanej w opadach przelotnych do bardzo dobrej w drugiej połowie nocy. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1023 hPa, wieczorem będzie się wahać, a potem powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (18 kwietnia 2022) pogodę kształtować będzie płytki niż przemieszczający się nad Rumunię wraz z frontem okluzji. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza arktyczno-morskiego. Zachmurzenie duże, tylko rano większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej oraz śniegu. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, w trakcie opadów przelotnych wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, z kierunków północnych. Widzialność zmienna. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (18/19 kwietnia 2022) będziemy pod wpływem niżu znad Bałkanów, w strefie frontu zokludowanego. Z północy nadal napływać będzie chłodne arktyczno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady krupy śnieżnej i śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie powoli spadać.

We wtorek w ciągu dnia (19 kwietnia 2022) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania niżu znad Bałkanów. Z północnego wschodu napływać będzie chłodne arktyczne powietrze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność zmienna, od umiarkowanej do bardzo dobrej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1015 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?