KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Najbliższe dni wyżowe i suche. Poniedziałek komfortowy termicznie, od wtorku coraz goręcej

W poniedziałek komfortowo. Od wtorku z każdym kolejnym dniem coraz goręcej. W poniedziałek komfortowo. Od wtorku z każdym kolejnym dniem coraz goręcej. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Niedziela jest pierwszym dniem, w którym pogodę kształtuje wyż. Aktualnie znajduje się on na zachód od nas, w najbliższych dniach przewędruje na południowy wschód, co skutkować będzie znacznym ociepleniem. W poniedziałek temperatury będą komfortowe. Od wtorku coraz cieplej, a w połowie tygodnia w niemal całym kraju zrobi się upalnie.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (17/18 lipca 2022) pogodę kształtować będzie wyż przemieszczający się znad Holandii nad Niemcy. Napływać będzie chłodne polarno-morskie powietrze z zachodu. Bezchmurnie, wieczorem i nad ranem zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, do rana nieznacznie wzrośnie.

W poniedziałek w ciągu dnia (18 lipca 2022) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który znad Bawarii przemieści się nad Karpaty. Utrzyma się napływ chłodnego polarnomorskiego powietrza z północnego zachodu. Rano zachmurzenie małe, potem na ogół umiarkowane. Wiatr słaby, rano zachodni, potem północno-zachodni i północny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1026 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (18/19 lipca 2022) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Karpat. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa i będzie powoli spadać.

We wtorek w ciągu dnia (19 lipca 2022) pogodę kształtować będzie wyż przemieszczający się przez Bieszczady nad Ukrainę. Pozostaniemy jeszcze w mocno przetransformowanej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne początkowo korzystne, potem obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?