KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środku tygodnia rozbuduje się wyż. Popołudniami około 25°C

W środku tygodnia sucho, na niebie trochę niegroźnych chmur kłębiastych. Ciepło, ale bez upałów. W środku tygodnia sucho, na niebie trochę niegroźnych chmur kłębiastych. Ciepło, ale bez upałów. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Front chłodny odsuwa się na wschód, jeszcze wtorkowy wieczór minie nam z zanikającymi od zachodu opadami deszczu. W środę dosięgnie nas wyż znad Morza Północnego, który sprowadzi do Europy Środkowej nieco przyjemniejsze powietrze. W ciągu dnia spodziewamy się zachmurzenia kłębiastego, a od godzin wieczornych do wczesnych porannych rozpogodzeń.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (26/27 lipca 2022) początkowo pogodę kształtować będzie niż znad Skandynawii i odchodzący na wschód chłodny front atmosferyczny, dopiero w połowie nocy rozbuduje się nad nami wyż znad Morza Północnego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne polarno-morskie powietrze. Wieczorem zachmurzenie całkowite i zanikające opady deszczu, potem zanik opadów i od zachodu postępujące przejaśnienia, a nad ranem nawet rozpogodzenia do zachmurzenia małego. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1013 hPa i będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (27 lipca 2022) będziemy pod wpływem wyżu znad Morza Północnego. Napływać będzie polarno-morskie powietrze z północnego zachodu. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (27/28 lipca 2022) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Morza Północnego. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1016 hPa i będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (28 lipca 2022) będziemy pod wpływem wyżu, który przemieści się nad Danię. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane, późnym popołudniem małe. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?