KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koniec tygodnia chłodny i deszczowy. W sobotę oprócz deszczu możliwe burze

Ostatni weekend lipca będzie deszczowy. W sobotę parno i burzowo, niedziela chłodna. Ostatni weekend lipca będzie deszczowy. W sobotę parno i burzowo, niedziela chłodna.

W piątek dostaniemy się pod wpływ niżu uformowanego na odcinku frontu polarnego falującego nad Europą Środkową. Ów niż będzie płytki, ale dynamiczny. Ostatnie dni lipca będą deszczowe. Opadów nie prognozujemy tylko w piątek. W sobotę możliwa burza, a niedziela nie dość, że pochmurna i mokra, to jeszcze chłodna - przez całą dobę na termometrach ujrzymy tylko kilkanaście stopni Celsjusza.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (28/29 lipca 2022) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (29 lipca 2022) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Czech, a późnym popołudniem nasuwać się zacznie związany z nim ciepły front atmosferyczny.  Napływać zacznie gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (29/30 lipca 2022) będziemy pod wpływem niżu znad Czech i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Napływać będzie ciepłe, zwrotnikowe powietrze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, możliwy przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1016 hPa i będzie powoli spadać.

W sobotę w ciągu dnia (30 lipca 2022) pogodę kształtować będzie niż przemieszczający się znad Moraw nad Tatry i związany z nim ciepły front atmosferyczny. Napływać będzie gorące, wilgotne i chwiejne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Po południu burze, lokalnie silne, z gradem. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, w czasie burz porywisty, w porywach do 65 km/h, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra, po południu spadająca do umiarkowanej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1014 hPa, przez większość dnia będzie spadać, a późnym popołudniem wahać się. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (30/31 lipca 2022) pozostaniemy pod wpływem niżu przemieszczającego się nad Polskę Wschodnią, a od zachodu nasunie się aktywny chlodny front atmosferyczny. Napływać będzie coraz chłodniejsze i bardzo wilgotne polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie całkowite. Opady deszczu, okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu. Wieczorem możliwa burza. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, nad ranem wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa, początkowo będzie się wahać, potem zacznie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (31 lipca 2022) będziemy pod wpływem niżu odchodzącego na Białoruś, w strefie frontu zokludowanego. Napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie z północnego zachodu. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, późnym popołudniem słabnący, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1016 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?