Logo
Wydrukuj tę stronę

Środowy poranek wilgotny z lokalnymi mgłami. Potem napłynie gorące i suche powietrze

Środowy poranek z kiepską widzialnością. Potem gorąco i sucho. Środowy poranek z kiepską widzialnością. Potem gorąco i sucho. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Napływ wilgotnego powietrza utrzyma się do środowego poranka. Potem, wraz ze wschodnim wiatrem, docierać zacznie do nas gorące i coraz suchsze powietrze. W ciągu dnia na skutek nasłonecznienia tworzyć się będzie troszkę chmur kłębiastych, ale na opady nie ma szans. Czwartek zapowiada się bezchmurnie. Popołudniami spodziewajmy się około 27°C, o świcie natomiast około 15°C.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (2/3 sierpnia 2022) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Utrzyma się napływ wilgotnego polarno-morskiego starego powietrza. Zachmurzenie małe. Po północy silne zamglenia, a lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, gdzieniegdzie nad ranem do złej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1020 hPa i będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (3 sierpnia 2022) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Litwy. Pozostaniemy jeszcze w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane, wieczorem małe. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność wcześnie rano słaba, potem szybko poprawi się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (3/4 sierpnia 2022) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Litwy. Ze wschodu napływać zacznie suche polarno-kontynentalne powietrze. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa i będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (4 sierpnia 2022) pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu, który przez Łotwę przemieści się nad zachodnią Rosję. Ze wschodu napływać będzie gorące i suche powietrze polarno-kontynentalne. Bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1021 hPa i będzie 1020 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021