KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Trzeci tydzień sierpnia będzie upalny. Przed nami jednak pochmurny i mokry weekend

Drugi weekend sierpnia z wysoką wilgotnością powietrza, opadami deszczu i burzami. Drugi weekend sierpnia z wysoką wilgotnością powietrza, opadami deszczu i burzami. Fot. PixaBay

W mediach już mówi się o fali upałów, która będzie mieć miejsce w przyszłym tygodniu. Rzeczywiście - dostaniemy się wówczas pod wpływ rozległego niżu znad Europy Zachodniej, a po jego wschodniej stronie napływać będzie do środkowej części kontynentu zwrotnikowe powietrze. Przed nami jednak weekend pod znakiem niżu, przelotnych opadów deszczu, niższych  temperatur i wilgotnego powietrza. Wystąpią również burze.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (11/12 sierpnia 2022) będziemy pod wpływem wyżu znad zachodniej Rosji. Napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie małe i umiarkowane. W drugiej połowie nocy mgły, miejscami gęste i wysokie, ograniczające widzialność do 100 metrów, a w obszarze ich występowania wzrost zachmurzenia do całkowitego. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (12 sierpnia 2022) pogodę dostawać się zaczniemy pod wpływ niżu znad Morza Czarnego i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Rano zanikające mgły, a po południu lokalnie przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność wczesnym rankiem bardzo słaba, potem szybko poprawi się do dobrej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1021 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (12/13 sierpnia 2022) będziemy pod wpływem niżu znad Ukrainy, w strefie frontu ciepłego. Ze wschodu napływać będzie wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie duże i całkowite, możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1018 hPa i będzie spadać.

W sobotę w ciągu dnia (13 sierpnia 2022) pogodę kształtować będzie niż znad Morza Czarnego wraz z ciepłym frontem atmosferyczny. Z południowego wschodu napływać będzie wilgotne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Niewykluczona słaba burza. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1015 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (13/14 sierpnia 2022) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Nadal napływać będzie wilgotne zwrotnikowe powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (14 sierpnia 2022) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Morza Czarnego. Ze wschodu napływać będzie ciepłe i chwiejne zwrotnikowe powietrze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie znormalizowane wyniesie w południe 1010 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?