KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałkowy poranek mglisty. Popołudniami gorąco i parno, lokalnie zagrzmi

Na początku tygodnia gorąco i parno. Popołudniami burze, a rano mgły i zamglenia. Na początku tygodnia gorąco i parno. Popołudniami burze, a rano mgły i zamglenia. Fot. PixaBay

Z południowego wschodu - konkretniej znad Morza Czarnego - napływa do Polski wilgotne powietrze o równowadze chwiejnej. Noc poniedziałkowa z kiepską widzialnością, o poranku też wystąpią mgły. Popołudnia będą parne i gorące tworzyć się mogą burze.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (14/15 sierpnia 2022) pogodę kształtować będzie niż znad Bałkanów. Utrzyma się napływ bardzo wilgotnego zwrotnikowego powietrza. Zachmurzenie umiarkowane. Nad ranem mgły, miejscami gęste i wysokie, ograniczające widzialność do 100 metrów, a w obszarze ich występowania wzrost zachmurzenia do całkowitego. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra nad ranem szybko pogarszająca się do złej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1009 hPa i będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (15 sierpnia 2022) będziemy w płytkiej zatoce niżu znad Bałkanów. Napływać będzie wilgotne i niestabilne zwrotnikowe powietrze. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu przelotne deszcze, możliwa burza. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, jedynie w czasie burzy porywisty, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność zła poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (15/16 sierpnia 2022) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Bałkanów. Napływać będzie z południowego wschodu zwrotnikowe powietrze. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie znormalizowane wyniesie o północy 1008 hPa, wieczorem będzie powoli wzrastać, a potem pozostanie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (16 sierpnia 2022) będziemy w zasięgu oddziaływania rozległego niżu rozciągającego się na całym obszarze Europy Zachodniej, Południowej i Środkowej. Pozostaniemy w chwiejnej masie powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane, po południu okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burzy porywisty, zmienny. Widzialność na ogół dobra, tylko rano i w czasie burz umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?